HOMINIS MENS DISCENDO ALITUR ET COGITANDO

РАДА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ


ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Новини: Як ми у Варшаві голосували…

DSC_1113

26 жовтня 2014 року відбулися дострокові парламентські вибори, перший раз у житті нашим молодим вченим випала нагода голосувати на закордонному вибочому окрузі – на дільниці у Варшаві. Ось деякі зауваження та спостереження.

По-перше, норма закону про право виборця на зміну виборчої адреси діє! Заздалегідь (як і належить за тиждень до голосування) ми прибули до виборчої дільниці, яка знаходиться у Посольстві України у Польщі, написали заяву та надали копію закордонного паспорта та довідку про тимчасове місце замешкання, яку нам видали у готелі (у довідці було вказано термін проживання). На це ми витратила 5-10 хвилин. Заяву у нас швидко і ввічливо прийняли та повідомили про те, як можна перевірити себе у державному реєстрі виборців.

По-друге, як ми переконалися, система електронного державного реєстру виборців працює справно! Уже через 4 дні ми зарєструвалися на сайті Державного реєстру та надіслали запит, ще через 3 дні отримали підвтердження, що виборець зарєстрований за адресою нашого Пососльтва. Робота виборчої комісії виявилася швидкою та ефективною. Хоча перед поїздкою нас попереджували і на форумах писали, що краще звернутися до комісії вдома, за адресою постійної реєстрації. Але маючи зараз такий досвід, можна сміливо рекомендувати звертатися до наших консульських установ.

По-третє, власне вибори. Ще ніколи ми не бачили таких патріотичних виборів. Вибори у Варшаві були схожі на день національного єднання, на державне свято: приходили голосувати, цілими сім’ями, разом з маленькими дітьми, після голосування люди біля Посольства не розходилися, спілкувалися, пили чай та слухали музику. Комісія у вишиванках, всюди прапори, на вулиці усі зі стрічками та віночками, у національних кольорах, вишиванках, громадські активісти (Фонд “Otwarty Dialog”, організація “Наш Вибір” та “Фундація Крим”) пригощають чаєм, кавою і тістечками. Усі говорять українською, усі посміхаються, фотографуються всюди: перед Посольством, всередині Посольства, у залі для голосування, до голосування і після… Це нове відчуття на виборах – радість і відчуття національної гордості…

Ну і врешті деяка інформація про власне роботу дільниці. Як стверджує виборча комісія, явка була дуже висока: на варшавській дільниці № 900069 проголосувало близько 2000 виборців, що майже у 4 рази більше, ніж на парламентських виборах у 2012 році, коли проголосувало 475 осіб, але менше, ніж на дострокових президентських виборах 25 травня 2014 року (більше 3100 людей). У Варшавське посольство приїхали проголосувати українські військовослужбовці, що перебувають на навчанні у Польщі. А до обіду виборчу дільницю відвідали діти з Луганщини та м.Краматорськ, які зараз знаходяться у Польщі.  Виборча комісія нараховувала 18 членів. У її склад ввійшли представники громадськості та представники чотирьох партії. Головою Комісії була Олександра Мойсюк.

 Ірина Дегтярьова

Дякуємо за інформацію та фото громадському репортерові Ігору Марушечку (м.Варшава)

Написано: 15:58 | | Немає коментарів

Коментарі

EmailEmail
PrintPrint
WP Socializer Aakash Web