HOMINIS MENS DISCENDO ALITUR ET COGITANDO

РАДА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ


ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Новини: XII НАУКОВІ ЧИТАННЯ «ДНІПРОВСЬКА ОРБІТА»

Копия IMG_4423

Вже традиційно восени на базі пансіонату «Лісний» проходять наукові читання «Дніпровська орбіта» – форум, присвячений гуманітарним питанням освоєння космосу. В секції «Молодь і космос» взяли участь і представники нашої спільноти, голова Ради молодих вчених ДВНЗ ПДАБА Марина Єлісєєва, голова Ради молодих спеціалістів КБ «Південне» Олександр Балдін.

Варто відзначити, що рівень проведення читань рік від року зростає та збирає все більшу кількість талановитих вчених, конструкторів, наукових співробітників, молодих фахівців і студентів вузів та підприємств і не тільки аерокосмічної галузі України, а й усіх сфер народного господарства. Про це свідчать і імена запрошених гостей заходу. Так, почесним гостем XII Наукових читань «Дніпровська орбіта» був Леонід Костянтинович Каденюк – перший космонавт незалежної України (до речі цьогорічні читання і були присвячені саме ювілейній даті із дня цієї події).

Офіційне відкриття та пленарне засідання відбулося 26 жовтня 2017 року о 16.00, яке розпочав в.о. Генерального директора Національного центру аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова Кулик Олексій Володимирович. Далі із вітальними словами до учасників і гостей заходу звернулися:  начальник відділу персоналу та запобігання корупції Кузьмін Володимир Родіонович, перший технічний директор програми «Морський старт», Герой України Володимир Геннадійович Команов і голова правління УМАКО «Сузір’я», член наглядової ради НЦАОМ ім. О.М. Макарова Петров Олег Володимирович. Вкрай цікавим та захоплюючим для учасників став виступ Леоніда Костянтиновича Каденюка, який розповів про підготовку до космічного польоту, про свої дослідження в Космосі, поділився своїми спогадами й відчуттями від перебування в стані невагомості. Завершився перший день читань показом відеофільму про непросте та яскраве життя талановитого та видатного конструктора ДП «КБ «Південне» під назвою «Полум’я вогню. М.К. Янгель».

Не менш продуктивним та цікавим видався і другий день читань. Спочатку учасники ознайомилися із яскравою презентацією та гіпотезою щодо майбутнього нашої планети від Едуарда Івановича Кузнєцова – радника Голови Державного космічного агенства України. Його лекція звучала так «Всесвіт: його народження, сьогодення та майбутнє». Далі розпочалися засідання секцій. В доповіді Марини Єлісєєвої «Консолідація молодих учених як шлях до реалізації потенціалу та потреб науковця» розкривалася доцільність та необхідність створення потужних наукових команд задля створення спільних комплексних проектів та розглядалися заходи, які цьому сприяють. Олександр Балдін розповів про експрес-оцінку та мінімізацію часу виконання молодіжних проектів. Всього тут у секції «Молодь і космос» прозвучало біля 10 доповідей. Приємно відзначити що гості читань Леонід Костянтинович Каденюк та Едуард Іванович Кузнєцов, розуміючи за ким потенціал та майбутнє держави, при вільному виборі секції до якої їм приєднатись обрали саме «Молодь і космос». А останній ще і долучився до запеклої дискусії щодо методів мотивації молодих учених до занять наукою. Робота в секції видалася дуже плідною та корисною, відбувся справжній обмін думками, поглядами щодо успішного шляху розвитку науки та підтримки молодих фахівців різних галузей, конструктивний діалог між різними поколіннями та представниками різних галузей.

Далі протягом години всі учасники мали унікальну можливість послухати розповідь пана Каденюка під назвою «Місія космос» та задати йому питання, поспілкуватися, взяти автографи. Атмосфера склалася дуже дружня та невимушена, завдяки відкритості, простоті та доброзичливості космонавта.

У рамках наукових читань пройшов також круглий стіл «Життя під чужим ім’ям», присвячений 120-річчю від дня народження Юрія Васильовича Кондратюка – одного з основоположників теоретичної космонавтики, який розрахував оптимальну траєкторію польоту до Місяця, згодом названу «трасою Кондратюка». З доповіддю-презентацією про життєвий шлях Ю.В. Кондратюка виступила кандидат історичних наук, доцент Полтавського національного технічного університету ім. Ю.В. Кондратюка Надія Костянтинівна Кочерга.

Завершився другий день читань офіційним закриттям заходу та підведенням підсумків роботи «Дніпровської орбіти». Кращі доповіді авторів були відзначені дипломами та рекомендовані до публікації в фахових наукових журналах Дніпровського національного університету ім. О. Гончара.

А в останній день 28 жовтня всі відвідувачі читань мали змогу насолодитися неперевершиною природою Орлівщини, казковим осіннім лісом острову,   гарними затокам річки Самари, надихнутися енергією природи для нових звершень та проектів!

Це були незабутні продуктивні дні!!! Дякуємо організаторам за запрошення та високий рівень проведення заходу, молодій команді КБ «Південне» за чудовий настрій, гарні світлини.

 

РМВ ДВНЗ ПДАБА

 

Написано: 18:14 | Тегі: | Немає коментарів

Коментарі

EmailEmail
PrintPrint
WP Socializer Aakash Web