HOMINIS MENS DISCENDO ALITUR ET COGITANDO

РАДА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ


ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Новини: Візит Президента Національної ради науки та вищої освіти Польщі до Дніпропетровської області

6

З 30 березня по 3 квітня 2015 р., на запрошення Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара та Департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації, у Дніпропетровській області з візитом перебував Президент Національної ради науки та вищої освіти Польщі, Президент Фундації польських ректорів, професор Єжи Возніцький. В організації візиту високого гостя до Дніпропетровщини взяла участь і Рада молодих вчених Дніпропетровської області.

Ректор ДНУ ім. О. Гончара професор Микола Поляков та польський колега під час зустрічі обговорили підсумки реалізації міжнародного проекту «Аналіз окремих прикладів співпраці між польськими та українськими вищими навчальними закладами на фоні порівняння систем вищої освіти. Висновки та рекомендації», основними партнерами якого виступили Конференція ректорів академічних шкіл Польщі, Спілка ректорів ВНЗ України, Національна рада науки та вищої освіти Польщі, Міжнародний фонд досліджень освітньої політики. До розмови були запрошені декани факультетів та провідні вчені ДНУ, що  мають досвід співпраці з польськими колегами. Вони акцентували увагу представника Фундації польських ректорів на конкретних результатах наукових пошуків.

Метою візиту до Дніпропетровська  також є підготовка масштабного візиту офіційної делегації Конференції польських ректорів до України, і зокрема до Дніпропетровська, у червні 2015 року.  Про цей візит і про польський досвід у реформуванні системи освіти Дніпропетровської області ішлося на зустрічі з директором Департаменту освіти і науки Олександром Демчиком, який ознайомив з напрямками розвитку освіти в області з урахуванням кращого польського досвіду.

У програмі перебування президента Національної ради був візит до Центру народної творчості «Петриківка», організований Департаментом культури, туризму, національностей та релігії Дніпропетровської облдержадміністрації (зокрема, начальником відділу туризму та курортів), відвідування музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», єврейського культурного центру «Менора», візит до найсучаснішого заводу «Інтерпайп сталь» у супроводі представників Департаменту освіти і науки та Ради молодих вчених. Крім цього, президент Національної ради завітав до Дніпропетровської обласної спілки поляків «Полонія» та зустрівся з його головою – Лехом Кшижановським. Були обговорені напрямки розвитку майбутньої співпраці між Дніпропетровською областю та Польщею у різних аспектах і сферах, і зокрема у рамках візиту ректорів 7-8 червня 2015 року. Професор Возніцький, характеризуючи особливості польсько-українських стосунків, наголосив на тому, чому все-таки вони є особливими та вирізняються з-поміж усіх інших міжнародних зв’язків як України, так і Польщі: «Ми легко співпрацюємо і так сильно один одного поважаємо та підтримуємо тому, що Україна – у самому серці поляків, так само як і Польща є частиною внутрішнього світу і серця українців. Незважаючи на складні сторінки історії, ми – одна сім’я, так було і так завжди буде!»

 Ірина Дегтярьова, заступник голови Ради молодих вчених
Дніпропетровської області, докторант кафедри права та європейської інтеграції
ДРІДУ НАДУ при Президентові України

Написано: 16:30 | Тегі: > > > | Немає коментарів

Коментарі

EmailEmail
PrintPrint
WP Socializer Aakash Web