HOMINIS MENS DISCENDO ALITUR ET COGITANDO

РАДА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ


ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Новини: ВІДКРИТТЯ ШКОЛИ МОЛОДОГО ВЧЕНОГО-2016

yss_logo_cut

02.03.2016 у коворкінг центрі «Numo work» відбулося урочисте відкриття Школи молодих вчених – 2016, яка має назву «ІННОВАЦІЙНА ПЕДАГОГІЧНА МАЙСТЕРНЯ». Того ж для відбулося і перше заняття в даній школі. Поміж великої кількості поданих заявок на участь у Школі, було відібрано сорок  учасників із усіх ВНЗ Дніпропетровської області.

На відкритті Школи серед запрошених гостей були представники Влади та громадськості, які всебічно підтримують молодих вчених у прагненні розвивати не тільки свої наукові, а й педагогічні здібності. Як зазначила заступник начальника управління науки, вищої та професійно-технічної освіти, начальник відділу науки та вищої освіти Департаменту освіти і науки ОДА Ірина Шумік: «Ми завжди підтримуємо молодих вчених у реалізації їх задумів та проектів. Вже багато років Департамент науки та освіти співпрацює із Радою молодих вчених Дніпропетровської області та охоче допомагає розширювати кордони української науки».

Сам проект Школи для молодих вчених було розпочато ще у 2007 році. На початкових етапах Школа включала в себе різноманітні тематичні заняття-лекції. Лише з  2010 року почала діяти перша Школа молодих вчених «нового» формату, яка об’єднувала цикл тренінгів особистісного розвитку. Через два роки, у 2012 році молоді вчені пройшли курс тренінгів з проектного менеджменту, третя Школа «Academic English for International Mobility» відбулася у 2014 році і була направлена на підвищення мовних компетенцій, що дозволило розширити міжнародну діяльність молодих вчених Дніпропетровщини. Четверта Школа «Інноваційна педагогічна майстерня» має свій початок у 2016 році та присвячена всебічному особистісному розвитку молодого вченого та його професійних педагогічних компетенцій.

Власов Сергій Федорович, перший голова Ради молодих вчених Дніпропетровської області, д.т.н., професор відзначив: «Це вже четверта Школа для молодих вчених, яка гармонічно доповнює попередні, що проводилися для молодих вчених і ми хочемо зазначити, що кожна наступна Школа виходить на новий рівень та залучає все більшу кількість послідовників».

Перед тим як потрапити до Школи, усі учасники проходили попередній відбір, який відбувався на конкурсній основі, де апліканти мали заповнити анкету та відповісти на деякі питання. Головним критерієм відбору була власна мотивація молодого вченого та обґрунтована відповідь, для чого йому необхідна участь у Школі та що він хоче змінити у власній педагогічній діяльності. Після ретельного відбору, до у участі у Школі було запрошено сорок учасників, це молоді вчені та спеціалісти із більшості ВНЗ та НДУ Дніпропетровської області, серед яких: ДВНЗ «Національний гірничий університет», ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури», ДВНЗ «Український державний хіміко- технологічний університет», Державна установа Інститут гастроентерології НАМНУ, Державна установа Інститут сільського господарства степової зони НААН України, Дніпропетровський державний аграрно-економічний університет, Дніпропетровський державний інститут фізичної культури і спорту, Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту ім. акад. Лазаряна, Дніпропетровський регіональний інститут державного управління, Інститут підприємництва «Стратегія», Національна металургійна академія України, Університет митної служби та фінансів та КБ «Південне». Ті ж апліканти, які не потрапили до Школи молодих вчених – 2016 матимуть змогу відвідати заняття в Школах молодих вчених при ВНЗ/НДУ які почнуть діяти відразу після закінчення обласної школи молодих вчених.

За словами голови Ради молодих вчених Дніпропетровської області, к.е.н., доцента Безуса Романа «Формат і тематика Школи молодих вчених «ІННОВАЦІЙНА ПЕДАГОГІЧНА МАЙСТЕРНЯ» є максимально сконцентрованою на ліквідації «вузьких» місць в напрямі підвищення якості та ефективності викладацької діяльності молодих вчених. При спілкуванні зі студентами ми маємо зацікавити та спонукати їх стати справжніми професіоналами своєї справи. Саме тому керівник цьогорічної Школи,  Ганна Трофименко приділила особливу увагу формату організації тренінгів, добору тренерів та учасників».

Четверта Школа молодого вченого має новий формат, заняття у Школі відбуватимуться два рази на тиждень впродовж двох місяців та включатимуть різноманітні тренінги, націлені на розвиток особистості викладача, набуття молодими вченими навиків інноваційного викладання, також заняття із акторської та ораторської майстерності, застосування дистанційних технологій навчання та вміння створювати презентації, психологічні тренінги для виявлення внутрішнього потенціалу та ресурсу для педагогічної діяльності.

Дуже цікавим та різноманітним є тренерський склад, який навчатиме молодих вчених. Це фахівці із багаторічним практичним досвідом роботи у сфері психології, саморозвитку, ораторського та акторського мистецтва, серед яких: Учитель Інна Борисівна, к.пед.н., доц. каф. Інженерної педагогіки, НМетАУ; Мозолевич Григорій Якович – к.т.н., доцент, заступник директора Центру безвідривної освіти ДНУЗТ; Глумов Олександр – актор; Бузовський Дмитро – тренер по постановці голосу, техніці мови та ораторському мистецтву; Сорока Максим – науковець, соціальний інженер та бізнес-тренер, член Дніпропетровського відділення НЕЦУ, Брайловська Ірина Юріївна – психолог.

РМВ ДО висловлює вдячність коворкінг центру «Numo work» за надане приміщення та  бажає всім учасникам ШМВ-2016 отримати максимальне задоволення від пізнання нового!

Написано: 9:27 | Тегі: | Немає коментарів

Коментарі

EmailEmail
PrintPrint
WP Socializer Aakash Web