HOMINIS MENS DISCENDO ALITUR ET COGITANDO

РАДА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ


ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Новини: ВІДКРИТТЯ ЛЕКТОРІЮ «СВІТ НАУКИ»

Автоматизація розрахунків та імітація робочих процесів в лабороторних умовах

22 жовтня 2015 р. в Лекційному залі Центральної міської бібліотеки відбулося відкриття Публічного Лекторію «СВІТ НАУКИ».  Цей захід є сумісним проектом ГО «Відкрите Знання», Ради молодих вчених ДВНЗ ПДАБА і  Центральної міської бібліотеки м. Дніпропетровська. Метою відкритого публічного Лекторію є популяризація науки та наукової діяльності серед молоді та населення м. Дніпропетровська, забезпечення додатковими рівними можливостями саморозвитку талановитої молоді та прациків освіти та науки.

Завдання Лекторію:

  • Ознайомлення молоді та населення з напрямками та досягненнями досліджень у різних галузях сучасних наук та перспектив на майбутнє в рамках додаткової неформальної освіти;
  • Пробудження інтересу до науки та наукової діяльності у молоді, розкриття ролі науки у суспільстві;
  • Сприяння більш усвідомленому вибору професії молоддю, у тому числі професії вченого;
  • Організація співпраці середніх та вищих закладів освіти міста.

Відкрила Лекторій голова ГО «Відкрите Знання» доцент каф. філософії та політології ДВНЗ ПДАБА Чернова Л.Є., яка окреслила основні завдання та мету створення даного проекту. Надалі слово перейшло заступнику директора бібліотеки Шелест Н.А. та адміністратору Лекторію доценту каф. вищої математики ДВНЗ ПДАБА Чумак Л.О.

Перша лекція Лекторію називалася «Прикладна наука майбутнього. Творчість, створення,  самореалізація», яку представив к.т.н., доцент каф. експлуатації та ремонту машин Дячук Максим Вікторович. Він поділився своїм досвідом наукової роботи на прикладі механотроніки в машинобудуванні, розкрив особливості сучасних наукових досліджень, як міждисциплінарних, показав перспективи та можливості самореалізації молоді у професійній діяльності та міжнародній співпраці. Автор продемонстрував тестові системи, розкрив можливості автоматизації розрахунків та імітації робочих процесів в лабораторних умовах. Дячук Максим наголосив на існуючих проблемах прикладної науки та освіти й необхідності проведення суттєвих змін в цих галузях. Сучасному науковцю для успішної роботи та затребуваності на ринку праці  необхідно володіти масивом знань з багатьох дисциплін: математики, фізики, основ програмування, теоретичної механіки, іноземної мови та інших галузей науки.

Лекція викликала живий інтерес публіки та жваво обговорювалася. Тема викликала живий інтерес публіки та жваво обговорювалася. На лекції були присутні студенти, викладачі вузів та коледжів, вчені міста.

Всім дякуємо за участь та запрошуємо разом з друзями, колегами доєднатися до затишної атмосфери Лекторію. Найближча зустріч пройде вже 26 листопада 2015 р. у тому ж місці  о 16.30. Лекцію «Педагогічна веселка. (Нові підходи організації навчання)» представлятиме к.т.н. доц. ДНУ ім. О. Гончара Скороход Георгій Ісакович. Планується лекція-діалог, на котрій кожний бажаючий може висловитися по тематиці.

Загалом Лекторій працюватиме на постійній основі кожний четвертий четвер місяця о 16-30, де вчені різних галузей та ВНЗ міста будуть розповідати про свої дослідження і розвиток сучасної науки. Більше інформації можна отримати на сторінці  у Фейсбуці: https://www.facebook.com/groups/760815460691253/.

На останок хочемо запросити всіх бажаючих та небайдужих до стану науки та її популярності серед молоді вступати до громадської організації «Відкрите знання», яка є своєрідною комунікативною платформою по обміну знаннями та вміннями між студентами, молодими вченими та досвідченими науковцями. В організації не має вікових, соціальних чи гендерних обмежень. Адже лише разом ми зможемо подолати проблеми науково-освітньої сфери та перетворити нашу країну у високорозвинуту, конкурентоспроможну державу «суспільства знань» та інноваційного розвитку.

По всім питанням можете звертатися на ел. адресу smu.tgo@yandex.ua, контактна особа Єлісєєва Марина.

Рада молодих вчених ДВНЗ ПДАБА

Написано: 9:26 | Тегі: | Немає коментарів

Коментарі

EmailEmail
PrintPrint
WP Socializer Aakash Web