HOMINIS MENS DISCENDO ALITUR ET COGITANDO

РАДА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ


ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Новини: ВЕСНЯНІ ДНІ НАУКИ У ДНІПРОПЕТРОВСЬКУ

DND2

14 травня 2016 р. в інноваційному центрі Space Hub відбулися Дні Науки. Це всеукраїнський проект, який одночасно проходив у п’яти містах України — Київ, Харків, Львів,  Одеса та Дніпропетровськ.

Для Дніпра досвід проведення Днів Науки вже не перший. Минулий фестиваль пройшов 14 листопада. Так вже історично склалося, що в українській науці святкують два тематичні дні — загальносвітовий День Науки  (10 листопада) і Всеукраїнський (друга половина травня). Тому і фестиваль знань, експериментів та наукових шоу проходить двічі — восени та навесні.

14 травня Дні Науки розпочалися з дощу. Але така несприятлива погода не розлякала сміливих відвідувачів. А найсміливішими науковцями виявилися, перш за все, діти. Вони прийшли на «Шоу веселого професора». Це перфоменс з нескладних та видовищних хімічних експериментів — вода, яка швидко застигає, сухий лід, вогонь у руці, казанок, який варить кашу з мильних бульбашок… Цікаво, що малеча не просто спостерігала експерименти, а влучно і правильно давала пояснення, чому все відбувається саме так. Дітлахи обізнані зі словами «формула», «молекула», «H2O», «реакція», «газоподібний стан».

Далі була лекція з основ металлургійного виробництва. І юні відвідувачі не переставали дивувати. Виступили із пропозиціями використовувати енергію блискавок як альтернативу неекологічним ТЕС на заводах.

Наступні серйозні лекції — про історію мікропроцессорів, верстку цін, освоєння космосу, технологію «Ардуїно», історичну реконструкцію, життя махновців у Катеринославі, трудову мотивацію та складнощі професійного вибору підлітків викликали не менший інтерес, але вже дорослої аудиторії. До читання лекцій долучились молоді та досвічені науковці Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, Національної металлургійної академії України, Українського державного хіміко-технологічного університету, репетиторського центру «Алгоритм». Були і гості з Києва — з Інститутут фізики напівпровідників ім. В. Є Лашкарьова НАН України та компанії e-Bay.

Лекції викликали жваву дискусію аудиторії. А поки дорослі продуктивно спілкувалися — їх молодші колеги мали можливість зробити світлину у фотозоні. А сфотографуватися можна було із експедиційною палаткою археологів та 3 D-принтом, який через лінзу об’єктива перетворювався на об’ємне зображення. Багато хто, пішов не лише із враженнями додому, а і з науковими фото. Наука стала ближчою для більш ніж 500 містян. А отже, Дні Науки відбулися не дарма.

РМВ ДНУ ім. Олеся Гончара,

членкиня ради,  к.і.н., доцент Лавренко Валерія

Написано: 11:15 | Тегі: | Немає коментарів

Коментарі

EmailEmail
PrintPrint
WP Socializer Aakash Web