HOMINIS MENS DISCENDO ALITUR ET COGITANDO

РАДА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ


ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Новини: Україна-Франція

France_Kotok

У 2015 році доцент УДХТУ Коток Валерій подав документи на наукову програму короткотермінових стажувань, що був оголошений Міністерством закордонних справ Франції, та отримав перемогу. Конкурс був приурочений до 21 Конференції членів Рамкової конвенції ООН про зміну клімату у 2015 році та проведений Посольством Франції в Україні. У конкурсі мали змогу брати участь молоді науковці, науковці зі стажем та представники громадських організацій України. Слід зауважити, що тільки 2 особи з України отримали можливість провести короткострокове стажування у Франції за рахунок цієї програми. Одним з переможців став співробітник Українського державного хіміко-технологічного університету – к.т.н., доцент Коток Валерій.

Стажування було проведено на базі Університету Монпельє (м. Монпельє), що входить до рейтингу 200 найсильніших університетів світу. Згідно з програмою стажування, у березні-квітні 2016 року, Валерій Коток проводив дослідження, що були пов’язані з енергоефективними та енргозберігаючими технологіями. Як об’єкт дослідження був обраний гідроксид нікелю (ІІ), речовина що може використовуватись у електрохромних приладах та у джерелах живлення – акумуляторах та суперконденсаторах.

Валерій повідомив, що співпраця з університетом стала можлива за підтримки міської влади, Департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Ради молодих вчених Дніпропетровської області: «…у 2011 році я  став переможцем обласного конкурсу «Молоді вчені – Дніпропетровщині» та разом з перемогою мені була надана можливість провести короткотермінове стажування у Франції у  кінці 2012 року, після чого з французькими колегами було підписано угоду про співпрацю. Вже в наступному 2013 році з візитом до мого університету завітав проф., проректор з міжнародних відносин Франсуа Хенн. Сьогодні робота з обох сторін активно продовжується. Та особливо я хочу підкреслити, що велику роль у співпраці відіграла перемога у конкурсі, завдяки цьому стало можливим закупити необхідні матеріали для проведення дослідів. Участь у попередньому стажуванні заклала підвалини до подачі заявки у минулому році та можливість пройти стажування цього року».

Результат стажування молодого вченого  на  сьогодні –  співпраця українського та французького ВНЗ та розробки у сфері найновіших активних речовин для резервних, а також основних джерел живлення, які можуть використовуватись у відновлюваних джерелах енергії.

Написано: 17:30 | | Немає коментарів

Коментарі

EmailEmail
PrintPrint
WP Socializer Aakash Web