HOMINIS MENS DISCENDO ALITUR ET COGITANDO

РАДА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ


ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Новини: ЦЕНТР ПЕРЕДОВИХ ЗНАНЬ

1

Члени ради молодих вчених Національної металургійної академії України ведуть активне міжнародно-наукове життя, так к.е.н., асистент кафедри економічної інформатики Ганна Трофименко, к.т.н., доцент кафедри електрометалургії Олександр Жаданос, старший менеджер проектів відділу міжнародного співробітництва Ірини Сорокіної, беруть участь у проекті CERES завдячуючи якому на базі металургійної академії був створений Центр  передових знань для молодих вчених.

Про відкриття Центру передових знань для молодих вчених, який наразі направляє свої зусилля на координацію взаємодії між молодими вченими академії і науковцями провідних металургійних підприємств, на четвертій координаційній зустрічі проекту CERES звітували Ганна Трофименко та Ірина Сорокіна. Дана зустріч відбулася з 12 по 14 жовтня 2015 року у Національному транспортному університеті (м. Київ).

Під час своїх доповідей, молоді вчені металургійної академії зробили акцент на тому, що основною метою, створеного на базі їх університету, Центру є всебічна інформаційна підтримка наукової, інноваційної, винахідницької та іншої творчої діяльності молодих вчених. Також, доповідачі зазначили, що основними завданнями Центру є:

-                   інформаційна підтримка наукової діяльності молодих вчених, студентів;

-                   сприяння підвищенню якості досліджень молодих вчених;

-                   посилення співробітництва з науковими та промисловими підприємствами в Україні та за кордоном;

-                   сприяння в отриманні оперативної інформації про проведення наукових заходів;

-                   сприяння впровадженню результатів досліджень молодих вчених;

-                   допомога у підготовці проектів співпраці із промисловими підприємствами.

Напрямами діяльності Центру є:

-                   залучення осіб, які навчаються та працюють в академії, до науково-інформаційного обміну;

-                   розвиток та інформаційна підтримка Ради молодих вчених НМетАУ та органів студентського самоврядування;

-                   допомога в організації участі молодих вчених у конкурсах на здобуття грантів, семінарах, симпозіумах тощо;

-                   збір і розповсюдження інформації про фонди та організації, що здійснюють грантову підтримку наукових досліджень;

-                   здійснення інших видів діяльності, що відповідають виконанню мети Центру, і які не заборонені чинним законодавством України.

Нагадаємо, що проект CERES (Centers of Excellence for young RESearchers) охоплює низку вітчизняних та білоруських ВНЗ, а у якості партнерів з боку Європейського Союзу виступають Жилінський університет (м. Жиліна, Словаччина),

Падерборнський університет (м. Падерборн, Німеччина) та Технологічний університет Брно (м. Брно, Чеська республіка). З боку нашої держави, при активному сприянні Міністерства освіти і науки України, у проекті беруть активну участь Національний транспортний університет (м. Київ), Національна металургійна академія України, Запорізький національній технічний університет, Дослідно-виробнича компанія Радій (м. Кіровоград). Білоруські партнери представлені наступними ВНЗ та дослідними інститутами: Білоруський державний університет інформатики і радіоелектроніки (м. Мінськ), Гомельський державний університет ім. Ф. Скорини, Брестський державний технічний університет, Об’єднаний інститут проблем інформатики НАН Білорусі.

В рамках виконання проекту, для поширення знань в університетах, зміцнення співробітництва між молодими вченими ВНЗ та промисловими підприємствами, заплановано створення Центрів провідного досвіду для молодих вчених й в інших ВНЗ, що є учасниками з України та Білорусії.

На організованих у рамках зустрічі семінарах учасники ділилися досвідом створення подібних Центрів, напрямками їх діяльності та стратегією розвитку.

Впродовж 3-х насичених робочих днів зустрічі, учасники ознайомилися не тільки з результатами реалізації проекту CERES у ВНЗ-партнерах, а також мали змогу прослухати цікаві доповіді представників проекту FKTBUM – «Сприяння трикутнику знань в Білорусі, Україні і Молдові», мета якого — формування системи знань у керівників ВНЗ про сучасні підходи до організації і менеджменту трикутника знань.

За результатами дискусій по проекту CERES було окреслено план подальших дій реалізації проекту, а саме: погоджено створення у кожному ВНЗ віртуального інтернет-порталу для розповсюдження результатів наукової роботи молодих вчених та запропоновано проведення наукових конференцій, семінарів у інтерактивному режимі, що буде сприяти основній меті проекту – більш тісній співпраці молодих вчених у міжнародному просторі та розвитку співпраці з молодими фахівцями промислових підприємств.

Вважаємо, що подібні зустрічі в рамках проектів, які підтримуються Європейським Союзом, є ефективним майданчиком для налагодження контактів та партнерських відносин між вченими різних країн.

Дякуємо нашим партнерам з Національного транспортного університету за відмінну організацію семінарів та координаційної зустрічі, теплий прийом і культурну програму.

РМВ НМетАУ

Написано: 16:26 | Тегі: | Немає коментарів

Коментарі

EmailEmail
PrintPrint
WP Socializer Aakash Web