HOMINIS MENS DISCENDO ALITUR ET COGITANDO

РАДА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ


ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Новини: ТРЕНІНГИ ДЛЯ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ

Belgium_1

Одним з найефективніших способів розвитку молодого вченого є його участь у різноманітних міжнародних проектах. Отримання досвіду та знань розвинутих країн завжди дає натхнення та поштовх зробити кращою освіту та науку в Україні.

Останнім часом молоді вчені Національної металургійної академії України приймають активну участь у європейському проекті HETES у рамках програми TEMPUS. У цьому повідомленні ми поділимося інформацією про тренінги молодих вчених нашої академії, які проходили в період з 14 по 18 вересня 2015 року у Королівському технологічному інституті міста Стокгольм (Швеція) та Католицькому університеті Льовена міста Гент (Королівство Бельгія).

Головною темою тренінгу в Королівському технологічному інституті було дистанційне навчання в цій країні та у світі. Сучасним напрямком розвитку дистанційної освіти є он-лайн технології, і Швеція є однією з країн, яка активно їх впроваджує. Ці технології дозволяють будь-якій людині отримати знання з багатьох дисциплін і підібрати персональний графік навчання лише маючи доступ до Інтернету.

Важливою тенденцією розвитку он-лайн освіти у світі є те, що увага приділяється різним її рівням, починаючи з початкової школи. Наприклад, славнозвісна Khan Academy (https://uk.khanacademy.org), яка надає за допомогою Інтернет безкоштовні знання для учнів шкіл. У той же час Coursera (https://ru.coursera.org) співпрацює у цій сфері з іменитими університетами світу, які надають свої курси безкоштовно для студентів різних спеціальностей. Також є відомий ресурс EdX (https://www.edx.org) від Массачусетського технологічного інституту і Гарвардського університету.

Такий вид безкоштовної освіти за кордоном називається MOOC – Massive Open Online Course – масовий відкритий он-лайн курс. Це справжній феномен сучасної освіти, та на думку багатьох – освіта майбутнього. Інформація слухачам передається шляхом текстового, відео, аудіо, інтерактивного матеріалу, а контрольні завдання перевіряються миттєво. Представники Королівського  технологічного інституту із задоволенням розповіли молодим вченим про свої проекти, які реалізуються за допомогою підходу МООС.

Цікавим фактом є те, наскільки багато уваги приділяється маркетингу дистанційної освіти, навіть серед школярів. Наприклад, у Швеції рекламні щити безкоштовної літньої школи з математики для абітурієнтів (http://www.sommarmatte.se) встановлені прямісінько на пляжі. І за статистикою слухачі таких курсів значно легше складають іспити з математики на першому курсі шведських ВНЗ. Математика є для них найскладнішим предметом, як і для українських студентів.

Окремою темою тренінгу було електронне адміністрування курсів дисциплін, яке значно полегшує взаємодію викладачів зі студентами. Гостям з України розповіли про систему BILDA, яка була розроблена на замовлення одного з факультетів інституту. Після нетривалої експлуатації вона виявилася настільки ефективною, що її впровадили у 37 ВНЗ Швеції. Такі успіхи мають бути враховані для покращення якості освіти і в Україні.

У Католицькому університеті Льовена наші молоді вчені ознайомилися з практикою організації навчання протягом усього життя, дізналися про підходи до встановлення партнерських відносин із промисловими підприємствами, зокрема з тими, що представляють енергетичний сектор.

Дуже пізнавальним виявилося відвідання академії ощадливого навчання (Lean learning academy). Також для нас провели цікаві тренінги у лабораторіях механіки, досліджень харчової хімії та м’ясних технологій, дослідження світла, та у науково-дослідній лабораторії CODEs Research Group. Останні дві лабораторії займаються удосконаленням технології крос-платформової розробки програмного забезпечення, а також вирішенням практичних задач оптимізації виробництва.

Також на озброєння ми взяли методику розрахунку майбутньої кількості студентів, організацію процесу післядипломної освіти, а також організацію перехідної магістерської програми для професійних бакалаврів. Таким чином, участь молодих вчених у таких заходах дозволить наблизити українську освіту до найкращих європейських прикладів.

Підсумовуючи враження від візитів хочеться сказати, що багато важливих речей відбувається прямо зараз і багато людей стають не тільки частиною цих змін, а й рушієм, яким є молоді вчені Україні.

 РМВ НМетАУ

Написано: 15:27 | Тегі: | Немає коментарів

Коментарі

EmailEmail
PrintPrint
WP Socializer Aakash Web