HOMINIS MENS DISCENDO ALITUR ET COGITANDO

РАДА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ


ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Новини: СПІВРОБІТНИЦТВО ФОНДУ УЧЕНИХ І ОБЛАСНОЇ РАДИ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ

IMG_1376_1

Весняний день 7 квітня 2016 року відзначився важливою подією – зустріччю представників Фонду соціального захисту, підтримки і допомоги ученим України та членам їх сімей та Ради молодих вчених Дніпропетровської області в стінах ДВНЗ ПДАБА. Когорту досвідчених науковців представляли Президент Фонду учених, Лауреата держ. премії України, ректор ДВНЗ ПДАБА, д.т.н., професор Большаков Володимир Іванович та генеральний директор Фонду учених Чередниченко Лариса Лук’янівна. Від молодого покоління науки були д.т.н., професор Державного ВНЗ НГУ Власов Сергій Федорович, голова Ради молодих вчених Дніпропетровської області (РМВ ДО), д.е.н., доцент ДДАЕУ Безус Роман Миколайович і голова Ради молодих вчених ДВНЗ ПДАБА , к.т.н. Єлісєєва Марина Олександрівна.

Основною метою зустрічі стало об’єднання спільних зусиль різних поколінь вчених для створення сприятливих умов розвитку і зростання наукового кадрового потенціалу Дніпропетровської області, розкриття можливостей молодих вчених і їх можливості конкурувати з зарубіжними колегами.

Володимир Іванович поділився своїм досвідом організації роботи обласної Ради молодих вчених, головою якого він був з 1975 по 1980 рр. до вступу до докторантури МІБІ. Він зазначив, що в той час ця організація була кузнею кадрів, активних особистостей, лідерів у громадській і своїй професійній діяльності, які вміли ставити нагальні питання та творчо їх вирішувати. Практично всі представники Ради з часом захистили докторські дисертації. Серед основних досягнень діяльності організації слід зазначити:

- закордонні наукові стажування в США, Англії, Югославії та ін., після яких з молодими вченими проводилася різна робота з розповсюдження отриманих ними нових знань і навичок серед наукової громадськості;

- проведення регулярних зустрічей-семінарів молодих учених з видатними вченими-академіками, членами-кореспондентами АН СРСР, керівниками навчальних закладів та науково-дослідних інститутів міста;

- проведення щорічних конкурсів на визначення кращого молодого вченого ВНЗ або підприємства, а також кращих опублікованих наукових робіт молодих учених у різних номінаціях;

- відрядження молодих учених і виїзні засідання обласної Ради молодих вчених на провідні підприємства міста і області;

- робота клубу молодого вченого, в якому проводилися зустрічі з представниками мистецтва Дніпропетровська і приїжджих артистів;

- а також багато інших заходів.

Большаков Володимир Іванович відзначив, що і за сучасних умов робота Ради молодих вчених, в першу чергу, має бути спрямована на  підготовку кваліфікованих науково-педагогічних кадрів. Відбір кращих вчених повинен грунтуватися на оцінці його роботи зі студентами, написання спільних проектів, проведення досліджень. Молоді вчені повинні стати наставниками, які допомагають здійснитися трансформації студента спочатку в аспіранта, а потім і в доктора філософії.

Лариса Лук’янівна підняла питання про доцільність поновлення складу Президії Фонду вчених. А саме його омолодження, введення молодих, активних, повних сил учених. Також вона і Роман Миколайович висловили пропозицію про об’єднання зусиль Фонду вчених і Ради молодих вчених Дніпропетровської області в проведенні Дня науки, який щорічно відзначається в третю неділю травня. У цьому році планується абсолютно новий формат свята, спрямований на популяризацію науки і ознайомлення органів влади з науковими досягненнями ВНЗ області. За підтримки Дніпропетровської обласної державної адміністрації в холі їх будівлі буде проведено ярмарок, на якій кожен ВНЗ (при бажанні) надасть окремо стенд з інформацією про наукові розробки ВНЗ в цілому і стенд з описом наукових досягнень молодих кадрів ВНЗ. Ідея була підхоплена і схвалена всіма учасниками зустрічі.

Роман Миколайович також розповів про головні наукові заходи, що проводяться РМВ ДО нині: освітній проект «Школа молодого вченого», який цього року проводиться в четвертий раз і має назву «Інноваційна педагогічна майстерня», щорічні обласні конкурси «Кращий молодий вчений», «Краща рада молодих вчених», «Молоді вчені – Дніпропетровщині», обласний науковий клуб молодих вчених «Південне сузір’я».

Сергій Федорович (голова РМВ ДО з 2000 по 2011 рік) вніс пропозицію щодо розробки пілотних наукових проектів молодими вченими академії, відпрацювання механізму їх створення та передачі як еталону, іншим ВНЗ/НДУ міста.

Всі учасники зустрічі відзначили актуальність проблеми відтоку молодих кваліфікованих кадрів ВНЗ за кордон, яка рік від року набирає обертів загрозливого масштабного явища. Для припинення цієї тенденції Власовим С.Ф. була висловлена ідея стимулювання молодих учених шляхом їх призначення на адміністративні посади та нагородження відзнаками. Ректор ДВНЗ ПДАБА Володимир Іванович запросив гостей на найближчі конференції, що проводяться академією «Стародубовські читання» та «Створення високотехнологічних соціоекокомплексів в Україні на основі концепції збалансованого (сталого) розвитку», а також на 100-річний ювілей з нагоди підготовки інженерно-будівельних кадрів будівельною академією.

Зустріч пройшла в дуже теплій доброзичливій атмосфері, всі учасники відзначили корисність і необхідність таких зустрічей, а також висловили побажання щодо подальшого проведення дискусій в такому форматі і взаємну плідну співпрацю.

Написано: 16:24 | | Немає коментарів

Коментарі

EmailEmail
PrintPrint
WP Socializer Aakash Web