HOMINIS MENS DISCENDO ALITUR ET COGITANDO

РАДА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ


ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Новини: СПІВПРАЦЯ З УНІВЕРСИТЕТОМ ГРАНАДИ ЗА УЧАСТЮ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ НМЕТАУ

logo triple

З 14 по 18 вересня 2015 року в рамках спільного європейського проекту HETES  (Higher Engineering Training for Environmentally Sustainable Industrial Development) в Університеті Гранади (Іспанія) відбувся тренінг з питань дистанційного навчання, створення і роботи навчальних он-лайн платформ та розвитку навчальної і наукової комунікації. Участь у тренінгу взяли представники Ради молодих вчених Національної металургійної академії України, а саме к.т.н., доцент кафедри металургійного палива і вогнетривів Коверя Андрій.

Університет Гранади має великий досвід з питань дистанційного навчання і он-лайн комунікації навчального процесу. Кількість студентів всіх форм навчання в університеті складає близько 80 тисяч, а навчальні та адміністративні корпуси університету розташовані по всьому місту. Також університет має два кампуси на північному узбережжі африканського континенту в іспанських автономних містах Сеута та Мелілья. Зараз університет Гранади є одним з найбільших у Іспанії, а заснований він був ще у далекому 1531 році відповідно до папського указу Климента VII.

Іспанські колеги поділилися досвідом і надали багато інформації з питань дистанційного навчання, створення он-лайн курсів і програмного забезпечення для них. Дуже цікавими і пізнавальними були лекції керівників віртуального навчального центру та науково-дослідної лабораторії MediaLab, які були доповнені екскурсією. Зокрема, у віртуальному центрі університету є можливість створювати платформи для дистанційного навчання, виробляти відеопродукти, в тому числі відеолекції, є сучасна студія звукозапису, великі аудиторії для проведення лекцій і практичних занять, на яких студенти використовують сучасну комп’ютерну техніку.

Особливий інтерес і жваве обговорення мала презентація безкоштовного он-лайн ресурсу і водночас академічної соціальної мережі Mendeley (доступ за https://www.mendeley.com).

Ресурс Mendeley розроблений за участю університету Гранади, і за своєю суттю є науковою електронною бібліотекою в мережі Інтернет, яку кожен ладен створювати відповідно до наукових інтересів. Це доволі зручний і корисний ресурс, який охоплює величезну кількість інформації, має вдало організований пошук за тематиками, можливість систематизації великого об’єму наукової інформації і поточної роботи з літературними джерелами, наприклад, при написанні статей. Також ресурс дозволяє створювати групи за тематиками і приєднуватися до них, ділитися інформацією і об’єднувати он-лайн бібліотеки учасників груп, і тому може стати в нагоді не лише науковцям, а і студентам.

Загалом під час тренінгу був отриманий цінний досвід для ефективного здійснення в Україні дистанційного навчання, створення і роботи навчальних он-лайн платформ, реалізації віртуальної мобільності та розвитку наукового потенціалу молодих вчених.

 

РМВ  НМетАУ

Написано: 11:33 | Тегі: | Немає коментарів

Коментарі

EmailEmail
PrintPrint
WP Socializer Aakash Web