HOMINIS MENS DISCENDO ALITUR ET COGITANDO

РАДА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ


ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Наші проекти, Новини: Соціальний проект Ради молодих вчених із міжпоколіннєвої інтеграції для гармонійного розвитку суспільства: “Зустріч поколінь” відбулася у Палаці студентів

afisha

22 жовтня 2016 р. у Палаці студентів ДНУ ім. О.Гончара відбулися міжпоколіннєві посиденьки “Зустріч поколінь”, у якій взяли участь більше 60 учасників – як студентської молоді, так і осіб 55+.

Організаторами Зустрічі стали учасники польсько-українського проекту “Локальні лідери для розвитку Дніпропетровщини”, що реалізується Радою молодих вчених Дніпропетровської області, Фундацією розвитку Сентохловіце (Сілезія, Польща) за підтримки Польсько-Американського фонду свободи RITA “Зміни в регіоні”, у партнерстві з ВГО “Поруч”, управлінням молоді та спорту Дніпропетровської облдержадміністрації, управлінням молоді та національно-патріотичного виховання Дніпровської міської ради.

Ми переконані, що ідея інтеграції поколінь, молоді та старших людей, надзвичайно важлива для виховання та культивування суспільних цінностей, для спадковості традицій та любові до нашої рідної землі. Молодь бачить Дніпро такими же яскравими, натхненними молодими очима, якими його бачили наші бабусі і дідусі 40-50 років тому, і якими відчуватимуть місто наші діти. Чим жила молодь у минулому? Які у неї були інтереси, захоплення, мрії, бажання? Як студенти 50-60х організовували своє дозвілля? Де збиралися, співали, танцювали, зустрічалися, закохувалися? Які проводили фестивалі і свята? Для сучасної молоді важливо знати не лише своє родинне коріння, а й дух нашого міста, молодіжний дух Дніпропетровщини.

Зустріч поколінь відбувалася у стилі посиденьок: гімнастика на розігрів і підготовку до танців,  “Танцюльки” (майстер-клас із сучасного танцю та вальсу); чаювання та “Фотопосиденьки” (фотовиставка різних відомих місць Дніпра сьогодні і 30 років тому; фотоконкурси; спільна професійна фотосесія молоді та старших осіб); “Кінопосиденьки” (ексксурс у кіноперлини минулого і сучасності; кіно-конкурс). Крім цього, для учасників Зустрічі поколінь на бандурі зіграв відомий Дніпровський кобзар Валерій Харченко, насамкінцеь молодь і старше покоління заспівали разом відомі хіти, які об’єднали усіх гостей свята!

Гостей свята вітала чарівна скрипка та фортепіано, класична музика у виконанні ансамблю «Овація» Палацу студентів. Оздоровча гімнастика від Павла Шкарупіла (ДДІФКіС) розігріла усіх у холодний день, додала настрою і тонусу на усе подальше свято! Активні вправи виконували усі – і старші, і молодші! Танцювальний флешмоб під сучасну музику та пісні 80-90х від Віри Бондаренко (ДДМА) зібрав усіх гостей свята в єдине коло, згуртував та неабияк захопив  наших сеньйорів! У ніжному повільному вальсі від тренера Анни Лацис (ТСК «Ритм») закружляли наші молодіжно-сеньйоральні пари та остаточно зламалися усі стереотипи щодо іного покоління. Молоді і старші лбди іншими очима подивилися одні на одних, по-іншому почали ставитися, відчули, що вони можуть мати набагато більше спільного, ніж собі уявляли досі. Спільні міжпоколеннєві танці дуже зблизили учасників, тому спільні фото з раритетними предметами та їх сучасними аналогами/наступниками вийшли неймовірні! Ощадна книжка і банківська карта, друкарська машинка і ноутбук, патефон і MP3-плеєр, паперова книжка та електронна книга у руках молодої та старшої людини на ретрофоні виглядають дуже стильно і натхненно! А переглядаючи різні уривки із відомих кінофільмів і молодь, і старше покоління відчули на собі, насікльки вони мало знають про інтереси, епоху один одного, бо ж багато назв фільмів учасники так і  не змогли загадати. Природньо, що кожне покоління має своїх героїв, народжує свою культури, але усі наступні мусять її поважати, і в жодному разі її не зневажати. Для бабусь «Аватар» – це такий же інший світ, як і для сучасного студента фільм «Девчата», але на зустрічі поколінь усі дивилися одне кіно і мали змогу поговорити про це разом.

Запальні українські пісні завершили наші посиденьки. На згадку про цей день учні ЛІТ подарували сеньйорам маленькі символічні подарунки. На зустрічі також відбувалося опитування у рамках другої ініціативи міжпоколеннєвої інтеграції “Енергія поколінь”, що стосується взаємних уявлень і стереотипів та пошуку спільних інтересів та можливостей взаємодії. Одним із таких напрямків, як говорять самі сеньйори, є організація та проведення занять з комп’ютерної грамотності, з користування смартфоном і мобільним телефоном. Адже комунікація – одна з проблемних сфер життя людей похилого віку.

Отже, молодь і старше покоління, попри соціальні та індивідуальні стерепотипи, спільно і цікаво провели своє дозвілля, відчули спільне Дніпровське коріння, спільні інтереси та цінності, відкрили наново для себе інше покоління. Тож сьогодні були щирі усмішки, радість і позитив, шалена енергетика, рух та активність, довіра та цікавість, а також незабутні спогади на майбутнє, наше спільне майбутнє…

Висловлюємо подяку команді організаторів Зустрічі поколінь: студенткам Вірі Бондаренко, Анастасії Гюнтер, молодіжному активісту Дмитру Редькіну, молодій викладачці Транспортно-економічного коледжу Вікторії Мозолевич, сеньйорам Олені Єленіній, Василю Сухову, Тетяні Шумік, заступнику голови Ради молодих вчених Дніпропетровської області Ірині Дегтярьовій та заступнику начальника управління молоді та спорту облдержадміністрації Владиславу Яцуку, а також Всеукраїнській громадській організації «Поруч», Палацу студентів ДНУ та тренеру ТСК «Ритм» Анні Лацис, ансамблю «Овація» та Владиславу Лисану, фотографу Георгію Крюченко, викладачу кафедри гімнастики Дніпропетровського інституту фізичної культури і спорту Павлу Шкарупілу та усім учасникам, гостям і волонтерам!

Ірина Дегтярьова, заступник голови Ради молодих вчених Дніпропетровської області

Написано: 9:24 | | Немає коментарів

Коментарі

EmailEmail
PrintPrint
WP Socializer Aakash Web