HOMINIS MENS DISCENDO ALITUR ET COGITANDO

РАДА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ


ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Новини: Школа молодого вченого – 2017

yss_logo_cut

З 17.03.2017 р. по 01.04.2017 р. на базі різних вищих навчальних закладів м. Дніпро пройшли очні сесії школи молодого вченого «Академічна доброчесність : проблеми дотримання та пріоритети поширення серед молодих вчених».

17-18 березня 2017 р. у Дніпропетровському регіональному інституті державного управління НАДУ при Президентові України пройшла перша сесія Школи. На початку заходу учасників привітав перший заступник директора ДРІДУ НАДУ при Президентові України – Бородін Євгеній Іванович, який наголосив на актуальності та важливості піднятої проблеми, поділився власними поглядами по цьому питанню, а також відзначив що саме молодь – це та рушійна сила, яка здатна переломити нинішній хід ситуації та створити нові засади академічної доброчесності у науково-освітній сфері.

Протягом двох днів тренінг проводив Артюхов Артем – начальник Центру науково-технічної та економічної інформації Сумського державного університету, голова підкомісії «Академічна доброчесність» при МОН, координатор Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP) у Сумському державному університеті. Він проводив дискусійну лекцію на тему: «Наукова етика у розвитку академічної кар’єри молодого вченого: данина моді чи життєва необхідність?» та нікого не залишив байдужим до цього питання. Також учасники брали участь у рольових іграх та виконували дискусійні завдання, в яких обґрунтовували свої позиції стосовно болючих проблем пов’язаних з академічною недоброчесністю. Робота пройшла плідно та з користю для кожного учасника. Аудиторія завзято та жваво обговорювала тему лекції, ділилася власним досвідом. Всі учасники залишилися в захваті від подачі матеріалу та від тих дискусійних питань, які підняв тренер. Наприкінці кожен мав змогу оцінити рівень компетентності тренера та залишити власні рекомендації щодо поліпшення даного семінару-тренінгу.

Наступна сесія Школи проходила 24-25 березня 2017 р. У п’ятницю 24 березня у Дніпропетровському національному університеті залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна був проведений практичний тренінг на тему: «Плагіат : проблеми виявлення та засоби попередження». Тренером був Стрямець Олександр, к.т.н., директор «Плагіат», офіційний представник компанії Plagiat.pl в Україні, який люб’язно погодився завітати до нас зі Львову. У рамках даного тренінгу було здійснено обговорення болючих проблем, пов’язаних з плагіатом. Надзвичайно цікавою та корисною виявилась практична частина даного тренінгу, у якій всім учасникам було надано можливість перевірити три будь-яких тексти на наявність у них плагіату. Проведена перевірка показала доволі високий рівень автентичності текстів учасників школи, що свідчить про їх високий етичний рівень.

Не менш цікавою була зустріч із Юлією Єпіфановою, к.ю.н., доцентом Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (м. Харків), яка проводила наступний семінар 25 березня 2017 року у стінах Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. Тема цієї інформаційної бесіди була присвячена авторським правам учасників освітнього процесу ВНЗ. На даній зустрічі було з’ясовано основні проблеми у сфері авторських прав та розглянуто на підставі чого та з якого моменту вони виникають. В ході семінару було зрозуміло, що основною проблемою порушення авторських прав є саме непоінформованість з цього питання та нерозвинута система стимулювання наукової творчості у ВНЗ. Учасникам було запропоновано попрацювати в командах, де вони з натхненням висловлювали свої думки стосовно цієї проблематики. В результаті командної роботи було отримано цікаві пропозиції від учасників щодо можливих шляхів уникнення порушення авторських прав.

Заключна сесія Школи пройшла 31 березня та 01 квітня 2017 р. У п’ятницю 31 березня у Дніпропетровському державному аграрно-економічному університеті пройшов чудовий майстер-клас від професіонала своєї справи, к.е.н., доцента Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана, засновника сайту «Освітні Тренди» Володимира Сацика. Майстер-клас був присвячений вкрай важливій темі: «Сучасні стандарти академічного письма : вимоги провідних університетів та видавництв», в рамках якого тренер описав структуру наукової статті за моделлю пісочного годинника IMRaD, яка викликала неабиякий інтерес учасників школи. Також були надані практичні поради щодо написання якісної статті за міжнародними стандартами. Наприкінці заняття, всі учасники погодилися з думкою тренера, що курси академічного письма повинні бути обов’язковими в навчальній програмі будь-якого ВНЗ України та починатися вже з першого курсу. Майстер-клас виявився дуже корисним та викликав у багатьох учасників бажання створити нову якісну статтю та знайти свою дослідницьку нішу у відповідній сфері знань.

Наступного дня, на базі Придніпровської державної академії будівництва та архітектури, Арсен Келічавий, к.е.н., доцент кафедри політичної економії КНЕУ ім. Вадима Гетьмана, виконавчий директор ГО «Освітні Тренди», провів з учасниками дуже цікаву симуляційну гру на тему: «Академічна доброчесність у діяльності університету». Протягом всієї гри учасники працювали в командах, кожній з яких було запропоновано обрати собі певні ролі, а саме: експертів МОН, ректорату, професорсько-викладацького складу та студентів. Учасникам було надано декілька ситуацій, в яких було порушено норми академічної доброчесності. Командам необхідно було розв’язати спірні питання та розробити рекомендації щодо їх вирішення, в залежності від тих ролей, які вони обрали. Вцілому симуляційна гра пройшла дуже плідно та цікаво, а підняті проблеми жваво обговорювались в командах.

Наприкінці зустрічі учасники в командах сформулювали основні принципи академічної доброчесності, які стануть основою для майбутнього Кодексу академічної доброчесності науковців Дніпропетровщини. Були висловлені дуже цікаві та креативні ідеї щодо принципів, дотримання яких є дуже важливим для академічного середовища. Протягом квітня учасники будуть проводити WorkShops у ВНЗ Дніпропетровської області з метою розроблення та обговорення цього Кодексу, який планується презентувати до Міжнародного дня науки.

Написано: 21:12 | Тегі: | Немає коментарів

Коментарі

EmailEmail
PrintPrint
WP Socializer Aakash Web