HOMINIS MENS DISCENDO ALITUR ET COGITANDO

РАДА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ


ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Новини: ПРОФЕСІОНАЛ МІЖНАРОДНОГО РІВНЯ – ОЛЕГ СТЕПАНОВ

Степанов

26 жовтня народився талановитий вчений-металург Олег Олександрович Степанов, в 70-і роки очолював обласну Раду молодих вчених і фахівців Дніпропетровської області, а в 80-x довгий часпропрацював за кордоном. Ми сердечно вітаємо іменинника і бажаємо йому міцного здоров’я, душевної бадьорості і сімейного благополуччя. Нехай Ваші дні будуть ще довгий час осяяні сонячнимсвітлом, новими перемогами і звершеннями в житті!!!

Народився майбутній вчений-металург Олег Олександрович Степанов м. Южа Іванівської області, з якого в 1948 році переїхав разом з батьками в м. Єйськ Краснодарського краю. Тут він і закінчив середню школу № 2 в 1960 р. і відразу ж випробував на собі робочу професію слюсаря-машиніста мазутонасосної станції Єйського м’ясокомбінату. Розуміючи, що необхідно рухатися далі, розвиватися та реалізовувати закладений природою потенціал Олег Олександрович в 1961 році вступає до Дніпропетровського металургійного інституту (ДМетІ). Під час навчання бере активну участь у суспільному та науковому житті інституту, який закінчує з відзнакою у 1967 році, одержавши диплом за фахом фізико-хімічні дослідження металургійних процесів. У тому ж році зараховується до аспірантури по кафедрі технологія металургійного процесу. У стінах рідного вузу в 1971 році Олег Олександрович успішно захищає кандидатську дисертацію. Талановитого молодого вченого помітило обласне телебачення та у 1971 році знімає про нього фільм під назвою “Аспірант – Олег Степанов”.

З непідробленим ентузіазмом та енергією почав Олег Степанов свою трудову діяльність на рідній кафедрі спочатку на посаді молодшого, потім старшого наукового співробітника, а після підключився і до викладацької роботи як асистент, а потім доцент.

Активно та плідно він працював і на громадській ниві. Був делегатом від Дніпропетровської області на Всесоюзні з’їзди ВЛКСМ. З 1972 по 1975 роки очолював обласну Раду молодих вчених і фахівців Дніпропетровської області. В цей же час брав активну участь в будівництві найбільшої домни в Європі, домни № 9 у Кривому Розі. Багато корисних справ було зроблено Олегом Олександровичем і в якості голови Обласної Ради молодих вчених. Так, в 1973 році за його сприяння спільно з Дніпропетровським обкомом комсомолу була заснована обласна комсомольська премія в галузі науки, техніки і виробництва, яка присуджувалася 2 рази в рік. Першими її лауреатами були В.І. Большаков (Дніпропетровський інженерно-будівельний інститут), В.Я. Потьомкін (Інститут геотехнічної механіки), А.П. Тимагіна, Л.А. Кириченко, С.С. Мурадян (Механобрчормет). Також був налагоджений контакт із зарубіжними вченими та організовані перші закордонні наукові стажування для кращих вчених області. У 1975 році за цією програмою сам Олег Степанов виїжджає на рік на стажування в Колумбійський університет м. Нью-Йорк, де проводить цікаві дослідження в області фізичної хімії металургійного процесу. В 1982 році направляється в тривале закордонне відрядження у Швейцарію, м. Женева як радник Міністерства закордонних справ СРСР у Міжнародній організації праці з питань чорної металургії. Тут він плідно проробив до 1988 року. Повернувшись, додому Олег Олександрович застосував отриманий досвід роботи за кордоном у рідній альма-матер, коли очолив відділ зовнішньоекономічних зв’язків у науково-дослідній частині. В 1992 році за власним бажанням пішов із ДМетІ.

У новому XXI столітті він довгий час працював Радником у В. Пінчука з розвитку заводу Інтерпайп-сталь.

Його друг, товариш по обласній Раді молодих вчених, а зараз головний лікар комунального закладу міської ради депутатів косметологічної лікарні Юрій Семенович Гашінов з теплотою говорить про Олега Олександровича: «Це високоосвічена людина, інтелектуал з величезною інформаційною міжнародною базою. Незважаючи на динамічність нинішнього часу він незмінно тримає руку на пульсі і в курсі всіх новинок в своїй галузі. Про це свідчить і те, що він був запрошений в якості члена однієї Українсько-американської корпорації, спеціальні документи про заснування якої підписувала Мадлен Олбрайт – державний секретар США. А ще це чудова чуйна людина, яка вміє дружити ».

Зараз Олег Олександрович знаходиться на заслуженому відпочинку, на пенсії.

Пишається своєю родиною: дружиною Тамарою Іванівною та дітьми Сергієм і Оленою.

РМВ ДО

Рада молодих вчених ДВНЗ ПДАБА

Написано: 14:11 | Тегі: | Немає коментарів

Коментарі

EmailEmail
PrintPrint
WP Socializer Aakash Web