HOMINIS MENS DISCENDO ALITUR ET COGITANDO

РАДА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ


ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Новини: Презентація попередніх результатів польсько-українського проекту на засіданні Національної ради науки та вищої освіти Польщі

   13 листопада 2014 р. у Міністерстві науки та вищої освіти Польщі відбулося чергове засідання Національної ради науки та вищої освіти (Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego). Рада є найвищим незалежним, колегіальним, виборним, представницьким органом у системі науки і вищої освіти, при цьому є не стільки органом дорадчим, скільки «opiniodawczym» (зобов’язана висловлювати власну позицію), взаємодіє з міністром, відповідальним за вищу освіту, науку та іншими органами державної влади у виробленні державної політики у галузі вищої освіти, науки та інноваційної політики. Рада покликана об’єднати усіх представників інституцій-стейкхолдерів академічного середовища задля забезпечення та сприяння ефективному функціонуванню та розвитку вищої освіти і науки.

На такому високоповажному зібранні було представлено попередні результати проекту дослідження польсько-української академічної співпраці під назвою «Аналіз окремих прикладів співпраці між польськими та українськими вищими навчальними закладами на фоні порівняння систем вищої освіти. Висновки та рекомендації”. Проект ініційований та реалізується Фундацією польських ректорів, партнерами проекту є Конференція ректорів академічних шкіл Польщі, Спілка ректорів ВНЗ України, Міжнародний фонд досліджень освітньої політики (Україна) та Національна рада науки та вищої освіти Польщі.

Крім членів Ради, у засіданні брали участь заступник міністра науки та вищої освіти Польщі, доктор габілітований Дар’я Ліпінська-Наленч, Президент Конференції ректорів академічних шкіл Польщі, доктор габілітований, професор Веслав Баниш, Президент польської освітньої фундації “Перспективи”, високоповажні ректори (зокрема ректор Варшавського медичного університету, ректор Варшавської Політехніки та ін.) та науковці Польщі. Українську сторону на засіданні представляли Перший секретар Посольства України у Республіці Польща Наталя Житарюк, Президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики Тарас Фініков та ескперт проекту, докторант кафедри права та європейської інтеграції ДРІДУ НАДУ при Президентові України, visiting researcher у Фундації польських ректорів Ірина Дегтярьова.

Результати дослідження представляли експерти проекту: Магдалена Дибас (Інститут освітніх досліджень, Польща) та Ірина Дегтярьова (Фундація польських ректорів, Польща-Україна), які ознайомили учасників засідання з методологією проведення досліджень та основними результатами та висновками. Після чого відбулася цікава дискусія на предмет того, як покращити  співпрацю науковців Польщі та України, як можна сприяти інституціоналізації такої співпраці? У який спосіб найкраще використовувати потенціал молодих науковців задля розвитку науки в обох країнах? Яким чином забезпечити фінансування двосторонньої співпраці? Як переконати органи державної влади та місцевого самоврядування у стратегічному значенні такої співпраці та які кроки вони можуть відповідно зробити? Які мають бути головні пріоритети, напрямки та форми співпраці між академічним середовищем України та Польщі? Було висловлено багатоцікавих і вартісних думок та пропозицій, які неодмінно стануть частиною підсумкових рекомендацій проекту, які буде опубліковано та презентовано у Польщі та Україні у березні 2015 року та надіслано до ректорів, міністерств та зацікавлених інституцій обох країн.

Реалізуючи цей проект, ми переконані, що піднесення тематики про важливість наукової співпраці між Польщею та Україною на найвищий рівень як в академічному середовищі, так і рівні  державному, дискусії національного значення про важливість міжнаціонального академічного партнерства у сферах поза обміну студентами дозволить виробити конкретні кроки стратегічного значення для обох країн, сприяти швидшому реформуванню вищої освіти і науки в Україні у напрямку її наближення до європейських стандартів та врешті відркити нові можливості наукового розвитку як для окремих науковців, наукових колективів, так і для цілих університетів та системи вищої освіти і науки в цілому.

Ірина Дегтярьова,

Фундація польських ректорів-Рада молодих вчених Дніпропетровської області

P.S. Будемо вдячні за конкретні пропозиції до того, як можна покращити реалізацію польсько-української співпраці, контактний мейл irenkadnepr@ukr.net.

Написано: 10:07 | | Немає коментарів

Коментарі

EmailEmail
PrintPrint
WP Socializer Aakash Web