HOMINIS MENS DISCENDO ALITUR ET COGITANDO

РАДА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ


ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Новини: ПЕРШИЙ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНИЙ ОФІС У ДНІПРІ

Герб РМВ ДО

Напередодні свята жіноцтва, 6 березня актив Ради молодих вчених Дніпропетровської області провів виїзне засідання на базі організації «Ecovision», яка займається встановленням енергоефективних рішень у житлові будинки, як при їх зведенні, так і при реконструкції. Ініціатором та організатором заходу виступила голова Ради молодих вчених ДВНЗ «Придніпровської державної академії будівництва та архітектури» Марина Єлісєєва. Дана фірма задля наочної демонстрації тих технологій, які вони пропонують клієнтам і підтвердження їх ефективності обладнала свій офіс повністю з підлоги до даху енергозберігаючим обладнанням. За їх підрахунками за рік ця будівля вийде в нуль споживання енергії.

Керівник ТОВ «Ecovision» Дмитро Зарицький розповів про спеціалізацію фірми та успішні реалізовані ними проекти, продемонстрував наявне енергоефективне обладнання в роботі у офісі. «Ecovision» працює біля 10 років на ринку послуг в сфері енергозберігаючого обладнання. Вона виконує весь спектр робіт з утеплення будівель і споруд, встановлення кліматичного обладнання, опалювальних систем, і систем водопостачання та проводить енергоаудит існуючих будівельних об’єктів. Компанія використовує наступні технічні засоби, що дозволяють оптимізувати споживання різних видів енергії: теплові насоси різного типу; сонячні колектори; тепла підлога; газові та пелетні котли; вітрогенератори і сонячні батареї. В смт Обуховка ними обладнаний різними енергоефективними технологіями приватний будинок біля 300 м2, який є повністю автономним будинком без споживання енергії із зовнішніх мереж міста.

Сам енергоефективний офіс обладнаний чотирма тепловими насосами, що працюють по типу «грунт-вода», декількома сонячними панелями, на даху будівлі напилений утеплювач, використані енергозберігаючі металопластикові вікна та декілька видів теплої підлоги. Грунтові теплові насоси використовують енергію землі через грунтові колектори, глибина яких сягає50 м. Задля їх встановлення було пробурено 4 свердловини крізь існуючий фундамент будівлі. Такі рішення є виправданими враховуючи високу енергоефективність теплових насосів саме цього типу та існуючі тарифи на традиційні джерела енергії. Так, споживаючи біля 1,1 кВт електричної енергії вони здатні продукувати біля 4,6 кВт теплової енергії та мають коефіцієнт енергоефективності COP біля 5. Також на їх роботу не впливають сезонні зміни клімату. Крім того, сучасні теплові насоси дозволяють інтегрувати системи штучної вентиляції з рекуперацією тепла або кондиціювання з модулями пасивного чи активного охолодження, що в декілька разів економніше використання кондиціонера. Переконатись у енергоефективності офісу можна за допомогою тепловізора, що наявний у офісі.

Наразі у Дмитра Зарицького є амбітна ціль побудувати перший енергонезалежний житловий будинок у Дніпрі та відкрити його для екскурсії та популяризації новинок технічних енергоефективних засобів, що демонструватиме енергозберігаюче обладнання у роботі всім охочим познайомитися із новими формами будівництва та опалення будинків. Як то кажуть краще один раз побачити, аніж 10 разів почути! Будівля матиме купольну форму. Що ж бажаємо успіхів ідейникам проекту та з радістю відвідаємо новий об’єкт практичного втілення енергоефективних технологій у будівництві. Приємно та відрадно відзначити, що в нашому місті є молоді натхненні люди повні енергії та ентузіазму до розвитку сучасних форм інженерії, що мають цікаві ідеї та готові їх впроваджувати тут не дивлячись на купу перепон та які знайомлять широку аудиторія із сферою своєї діяльності. Адже, ТОВ «Ecovision» неодноразово приймала участь у різноманітних виставках та фестивалях, що популяризують здобутки інженерії громадянам міста, найпопулярнішим з яких є фестиваль Інтерпайп Techfest та інші. Успіхів друзі, за вами майбутнє!

Далі відбулось засідання РМВ ДО, на котрому було анонсовано проведення весняної школи з грантрайтингу у травні цього року. Тож акумулюємо ідеї і вперед до їх втілення у проектних заявках на весняній Школі. Також чоловіки організації душевно привітали дівчат із наступаючи святом жіноцтва!

РМВ ДО намагається крокувати у ногу із часом та ознайомлюватися із позитивними прикладами сучасного підприємництва та передових технологій, налагоджувати комунікативний зв’язок між представниками вузів та бізнес-сектору задля розробки максимально якісних проектів та проведення цікавих заходів для молоді регіону, що сприятиме розвитку економіки країни. Лише разом ми зможемо подолати існуючі проблеми та стереотипи у сфері будівництва та інших галузей народного господарства і запровадити нові альтернативні технології.

Дякуємо за гостинність та теплу обстановку зустрічі у всіх розуміннях цього слова, а також інформативну розповідь та демонстрацію цікавинок систем енергоефективного обладнання Дмитру Зарицькому – керівнику ТОВ «Ecovision», допомогу в організації заходу Олександру Іжболдіну – голові ГО та активу РМВ ДО.

Сподіваємось до нових продуктивних зустрічей!

 

 

Рада молодих вчених ДВНЗ ПДАБА

Написано: 20:01 | Тегі: | Немає коментарів

Коментарі

EmailEmail
PrintPrint
WP Socializer Aakash Web