HOMINIS MENS DISCENDO ALITUR ET COGITANDO

РАДА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ


ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Новини: ПДАБА в контактній біржі проекту NANOMAT-EPC

логотип NANOMAT-EPC

Представники Ради молодих вчених ДВНЗ «Придніпровської державної академії будівництва та архітектури» відвідали третю контактну біржу «Чудова можливість зустрітитися та налагодити співробітництво для вчених та інженерів України і Європи, які працюють в сфері наноматеріалів», яка пройшла у Києві (Україна) 6 жовтня 2015 року, спільно з 5-ю міжнародною конференцією HighMatTech, яку організує один з партнерів консорціуму проекту NANOMAT-EPC в рамках програми Горизонт 2020, Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України.

Молодий вчений, к.т.н., доцент кафедри залізобетонних та кам’яних конструкцій, заступник голови ради молодих вчених ДВНЗ ПДАБА та представник у ній від факультету промислового та цивільного будівництва Бабенко Марина виступила у другій частині даного заходу. В її презентації була висвітлена інформація щодо загальних відомостей про академію в цілому та про її науково-дослідну частину, наукові школи та досягнення. А саме були представлені інноваційні наукові напрями такі як – екологічне енергоефективне будівництво, створення високотехнологічних аграрних соціоекокомплексів, розробка новітніх будівельних матеріалів з природної сировини. Крім того, за тематикою зустрічі представлено напрацювання в області електропровідних нанобетонів для безконтактного моніторингу стану будівельних об’єктів Атомних електростанцій. Її доповідь викликала цікавість і їй вдалося домовитися про плідне співробітництво та консультування з фахівцями Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України, щодо европейської програми Горизонт 2020, адже в цьому році він є Національним Контактним Центром програми в рамках ЄС РП 7 і РП 8 в Україні з тематики, що стосується розробки перспективних, сучасних наноматеріалів. Також були налагоджені зв’язки з закордоними вченими для можливості публікування спільних результатів наукової діяльності та сумісної участі в європейських конкурсах.

Загалом, на контактній біржі були представлені презентації проекту NANOMAT-EPC, його основної діяльності та досягнень чотирьох пілотних проектів. Проект NANOMAT-EPC створений задля впровадження соціально-корисних технологій наноматеріалів і перспективних матеріалів в Країнах Східного Партнерства з метою підвищення ефективності використання наукових результатів і внесення вкладу в програму ООН Цілі Розвитку Тисячоліття. Досягається дана мета шляхом визначення перспективних матеріалів та нових технологій у галузі нанонаук в країнах Східного Партнерства; налагодження контактів між приватними і громадськими організаціями; реалізації пілотних проектів про сучасні технології наноматеіалів і перспективних матеріалів через проведення тренінгів та наукового обміну між країнами Європи та Східного Партнерства. Цей проект фінансується програмою РП7 Європейського Союзу. Серед країн Східного Партнерства, що долучилися до розробки своїх проектів по цій тематиці є Вірменія (Інститут фізичних досліджень Національної Академії Наук Вірменії), Білорусь (Білоруський державний університет інформатики та радіоелектроніки), Грузія (Грузинський Технічний Університет) та Україна (Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України). Ознайомитися більш детально з напрямком діяльності проекту NANOMAT-EPC можна за посиланням: http://nanomat-epc.eu/index.php/ru/

Цікавість аудиторії викликала також доповідь представника Грузії – професора Кервалишвілі, який працює над проектом безпосередньо в Грузії та в Південному Паризькому університеті. Професор представив напрацювання по тематиці розробки наносенсорного обладнання для екологічного моніторингу. Паризька фізико-хімічна лабораторія Південного університету обладнана новітніми технологічними системами, що дозволяють вивчати процеси на нанорівні. Детальніші про ці технології можна дізнатися за посиланням http://clio.lcp.u-psud.fr/clio_eng/clio_eng.htm.

Далі було представлено ряд презентацій на такі теми, як нові можливості фінансування для українських організацій після підписання угоди про асоціацію, нові конкурси Горизонт 2020 NMPB, Energy, Transport та ін. Під час перерв учасники змогли поспілкуватися з доповідачами і обговорити можливості співпраці.

В заключній частині заходу відбулося обговорення перспективних тематик для розвитку міжнародної наукової діяльності в рамках програми Горизонт 2020 на найближчі два роки. На думку представників національних контактних центрів Горизонта 2020 такими тематиками є екологічний транспорт, енергоефективність в будівництві, альтернативні джерела енергії, нові матеріали та грантові пропозиції для обміну персоналом.

РМВ ДВНЗ ПДАБА

Написано: 18:40 | Тегі: | Немає коментарів

Коментарі

EmailEmail
PrintPrint
WP Socializer Aakash Web