HOMINIS MENS DISCENDO ALITUR ET COGITANDO

РАДА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ


ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Новини: ОСІННЯ ШКОЛА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ З ГРАНТРАЙТИНГУ 2017

Герб РМВ ДО

Початок осені відзначився важливою подією у діяльності ГО «Рада молодих вчених Дніпропетровської області». 15-17 вересня на базі пансіонатів «Курорт Орлівщина» та «Сонячна» стартував наш спільний із Дніпропетровською обласною радою, Молодіжним центром Дніпропетровщини та ДП «Інвестиційно-інноваційним центром» науково-освітній проект «Грантрайтери», а саме «Осіння Школа молодих вчених з грантрайтингу 2017». Задумка провести даний захід з’явилась давно та зважаючи на певні труднощі змогла реалізуватися тільки зараз, завдячуючи підтримці голови Дніпропетровської обласної ради Гліба Пригунова. Партнерами проведення Школи також виступили: Департамент освіти і науки ДОДА; Управління молоді та спорту ДОДА; Рада молодих вчених при МОН.

Метою заходу було залучити молодих вчених до активної участі в написанні грантових проектів.

Основні завдання, які ми ставили перед собою реалізовуючи даний проект були:

-         командоутворення для написання заявок на міжнародні та інші гранти;

-         розвиток навичок формування проектних пропозицій у молодих науковців;

-         створення комунікативної платформи для молодих вчених Дніпропетровщини;

-         написання проектів для їх подання на фінансування.

У зв’язку із складною економічної ситуації в Україні гостро стоїть проблема фінансування наукових досліджень та соціальних ініціатив молодих вчених. ВНЗ та держава наразі не в змозі в повному обсязі самостійно забезпечити цю потребу. Отже, вихід вбачається у підтримці та створенні сприятливих умов ученим для написання грантових заявок регіонального, всеукраїнського та передусім міжнародного рівня. Це дозволить, в першу чергу, налагодити контакти із ученими-колегами із різних куточків України та Європи і вирішувати глобальні наукові чи соціальні проблеми із проведенням більш масштабних досліджень, а по-друге залучити фінансування на оснащення матеріально-технічної бази та інші потреби ВНЗ і НДУ за рахунок коштів різноманітних європейських фондів.

Ця тема є вкрай актуальною про що свідчить і кількість бажаючих прийняти участь у проекті «Осіння школа молодих вчених з грантрайтингу 2017». Протягом майже тижня відкриту онлайн-форму реєстрації на захід заповнило 107 осіб. Ми дякуємо усім за високу зацікавленість до нашого проекту, але нажаль пройти мало лише 50 молодих науковців.

Школа складалась з лекційної частини, де досвідчені тренери розповідали учасникам особливості написання конкурентоспроможної виграшної грантової заявки на програми різноманітного рівня та активної практичної частини, де ментори безпосередньо подавали ідеї та писали разом із своєю командою аплікаційні заявки на участь у грантах.

В перший день заходу учасники креативно познайомилися один із одним, розглянули запропоновані напрямки написання проектних заявок, сформували команди за інтересами по роботі над певною грантовою заявкою та дізнались про особливості складання грантових заявок при фінансовій підтримці ЄС. А ввечері працювали над темою та ідеєю свого грантового проекту.

На другий день Ірина Бєлкіна (НГУ) розповіла зацікавленій аудиторії про основи підготовки грантової заявки для європейських фондів, про що, в першу чергу, тут слід пам’ятати; Ірина Шумік (Департамент освіти і науки ДОДА) – про принципи заповнення проектних заявок на конкурс «Молоді вчені – Дніпропетровщині», Владислав Яцук (Управління молоді і спорту ДОДА) – про тенденції розвитку молодіжної політики в регіоні, а Інна Гордєєва (ДНУЗТ ім. акад. В. Лазаряна) провела тренінг – «Що потрібно робити, щоб виграти грант?», поділившись власним досвідом експертизи грантових заявок. А в перервах між інформаційними сесіями тренерів учасники Школи розробляли свій проект для його подачі на фінансування.

Останній день розпочався з активного творчого тренінгу власника філії Міжнародної тренінгової компанії «Practicum Group», бізнес-тренера, експерта в області продажів Геннадія Мороза на тему: «Проведення переговорів, робота з зауваженнями» та продовжився дружньою працею всіх команд над презентаціями розроблених проектів перед своїми колегами.

Отже, всі три дні видалися вкрай насиченими та корисними для слухачів, а водночас і активних учасників Школи! Все навчання проходило жваво та цікаво, модулі тренінгу були насичені інтерактивними іграми, практичними вправами, дискусіями, опитуваннями.

В результаті активної трьохденної роботи, під чуйним керівництвом та вправним консультуванням менторів учасникам вдалось презентувати наступні проекти:

1. «Міжнародна навчально-тренінгова програма «Бізнес. Освіта. Інновації» на Грант Міністерства регіонального розвитку за напрямком «Розвиток людського потенціалу», http://decentralization.gov.ua/news/item/id/6324 (Ментори: Григорій Мозолевич та Марина Литвин);

2. «Правова компетентність молодих вчених» (Ментори: Володимир Шаблистий та Наталія Сорокіна) на обласний конкурс «Молоді вчені – Дніпропетровщині»;

3. «Пікіфон: Підвищення кваліфікації інженерів третього віку в форматі тандем-освіти» на Грантову програму для зміцнення міжнародного партнерства. http://www.gurt.org.ua/news/grants/40271/ (Ментори: Ірина Бєлкіна та Тетяна Булана);

4. «Ніч науки» на обласний конкурс «Молоді вчені – Дніпропетровщині» (Ментор: Валерія Лавренко);

5. «Від щедрого серця молодих вчених – жінкам-візочницям!» на грант на мікробізнес від Датської ради по справам ВПО http://polilog.com.ua/2017/granty-na-mikrobiznes-ot-datskogo-soveta-po-delam-bezhentsev/ (Ментор: Інна Гордєєва);

6. «Go! Youth!» на Erasmus + MOBILITY PROJECT FOR YOUNG PEOPLE AND YOUTH WORKERS – KA105. https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/calls-for-proposals-tenders/2017-ka105-young-people-youth-workers_en (Ментори: Владислав Яцук, Світлана Миколенко);

7. «Вчитель 2029: можливості цифрових інструментів та ресурсів» на Конкурс на проведення регіональних освітніх (не)конференцій за програмою “EdCamp in a Box 3.0″. https://www.science-community.org/ru/node/182148?did=080917 (Ментор: Ірина Шумік).

Директор КП «Молодіжний центр Дніпропетровщини» Сергій Кривогуз відзначив високий рівень підготовки проектів та запропонував співробітництво по деяким із них. Також він розповів про напрями діяльності організації яку очолює та можливі рамки співпраці із Радою молодих вчених Дніпропетровської області. Планується зробити цикл таких шкіл з написання грантових заявок протягом декількох років. А учасники цієї Школи мають провести подібні заходи на базі своїх ВНЗ та НДУ, познайомивши своїх колег про наявні можливості грантрайтингу в Україні.

На завершення відбулася церемонія вручення сертифікатів учасникам заходу за успішне закінчення «Осінньої Школи молодих вчених з грантрайтингу 2017».

На останок хочеться висловити щирі слова подяки нашим тренерам: Владиславу Яцуку – заступнику начальника управління молоді і спорту Дніпропетровської облдержадміністрації, тренеру державної програми «Молодіжний працівник»; Ірині Шумік – начальнику відділу науки, вищої освіти і атестаційної експертизи Департаменту освіти і науки ДОДА, сертифікованому тренеру програми AGREE – Академії ефективного (хорошого) управління Європейської Академії Берліна (2016-2017); Геннадію Мороз – власнику Торгової групи компаній VBA, власнику філії Міжнародної тренінгової компанії «Practicum Group» Дніпро, Лектору Visotsky Consulting – бізнес-тренеру, експерту в області продажів; Григорію Мозолевичу – голові Ради молодих вчених ДНУЗТ ім. академіка В.Лазаряна, співзасновнику ГО «Рада молодих вчених Дніпропетровської області»; Ользі Котко – начальнику відділу по роботі з клієнтами за інвестиційним напрямком та міжнародно-технічною допомогою державного підприємства «Інвестиційно-інноваційний центр» при ДОДА; Катерині Мінаковій – провідному спеціалісту відділу грантрайтингу державного підприємства «Інвестиційно-інноваційний центр» при ДОДА; Ірині Бєлкіной – начальнику відділу міжнародних проектів Державного ВНЗ НГУ; Інні Гордєєвій – доценту кафедри «Управління проектами, будівлі та будівельні матеріали» ДНУЗТ ім. академіка В. Лазаряна, неодноразовій переможеці різноманітних конкурсів та грантів регіонального та національного рівня; Марині Литвин – завідувачу кафедри міжнародної економіки і світових фінансів, координаторці освітньої мережі сприяння сталого розвитку проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», Ресурсного центру зі сталого розвитку ДНУ ім. О. Гончара; Валерії Лавренкодоценту кафедри всесвітньої історії, голові Ради молодих вчених ДНУ ім. Олеся Гончара; координаторці проектів Ніч Науки, Наукові Пікніки, Дні Науки (Дніпро) та День жінок та дівчат у науці, редакторці порталу Scientific Social Community.

За результатами проведеної Школи молоді дослідники досягли поставленої мети, вдалося сформувати творчі команди молодих науковців, які написали проекти регіонального, всеукраїнського та міжнародного рівня, які будуть подані організаторам конкурсів.

Завдяки зусиллям організаційного комітету та тренерів Школи склалася невимушена та дружня атмосфера, всі стали однією великою командою однодумців! Наш регіон є потужним центром наукових ідей та ініціатив молоді! Сподіваємось на продовження продуктивної співпраці із нашими партнерами. Дякуємо усім долученим до Школи за продуктивні, чудові три дні, за потужну синергію та фонтануючі ідеї!

Написано: 21:05 | Тегі: | Немає коментарів

Коментарі

EmailEmail
PrintPrint
WP Socializer Aakash Web