HOMINIS MENS DISCENDO ALITUR ET COGITANDO

РАДА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ


ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Новини: ОБМІН ЗНАННЯМИ МІЖ МОЛОДИМИ ВЧЕНИМИ ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ ТА ЛЬВІВЩИНИ

IMG_7512

Зима 2017 року розпочалася дуже успішно та плідно для Рад молодих вчених Дніпропетровщини та Львівщини, а саме Ради молодих вчених Дніпропетровської області та Ради молодих вчених навчально-наукового Інституту економіки і менеджменту Національного університету «Львівська політехніка». В рамках Програми національного обміну за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії США було проведено ряд різнопланових цікавих заходів, серед яких і круглі столи, і семінари-тренінги, і координаційні зустрічі по підписанню угоди про співпрацю між представниками громадських організацій Дніпропетровщини та Львівщини. Реалізовувалось все це як проект «Обмін досвідом в реалізації соціальних та наукових проектів між Дніпропетровщиною та Львівщиною», який отримав грантову підтримку Програми національного обміну. А поданий він був дніпропетровчанами: к.т.н. Мариною Єлісєєвою та к.т.н. Григорієм Мозолевичем від ГО «Освітній центр «Відкрите знання» та ГО «Рада молодих вчених Дніпропетровської області».

Головна мета цього проекту – розширення співпраці між активними молодими науковцями Дніпропетровщини та Львівщини задля всебічного розвитку молодіжних ініціатив, створення спільних міжрегіональних проектів та обміну знаннями. Окрім того, обмін відчуттями, переживаннями та поглядами між людьми різних регіонів країни щодо тієї суспільно-політичної ситуації, яка склалася наразі у державі для розвінчування навіяних пропагандою стереотипів.

Відкрив перший круглий стіл : «Дніпропетровщина та Львівщина – два потужні наукові регіони України» директор навчально-наукового Інституту економіки і менеджменту Національного університету «Львівська політехніка», д.е.н., проф. Олег Євгенович Кузьмін. Він наголосив на важливості проведення заходів по залученню молоді до активної науково-соціальної діяльності, до написання проектів різного рівня. Адже молодь – це той потужний арсенал регіонів, який сприятиме його розвитку та процвітанню в майбутньому. Також О.Є. Кузьмін відзначив необхідність об’єднання молоді різних регіонів у команди по створенню спільних проектів, що забезпечить більш високу їх ефективність та розширить можливості молоді. Далі учасники переглянули фільм про науковий потенціал ВНЗ Дніпропетровщини та прослухали інформацію про науковий потенціал Львівщини (к.е.н. Пелехатий А.О.), ознайомились із здобутками молодих вчених та діяльністю Рад молодих вчених двох регіонів: РМВ ІНЕМ (к.е.н. Кулиняк І.Я.), РМВ ДВНЗ «Придніпровської державної академії будівництва та архітектури» (к.т.н. Єлісєєва М.О.), РМВ Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. акад. В. Лазаряна (к.т.н. Мозолевич Г.Я.), а також дізнались про напрямки діяльності Ради молодих вчених Дніпропетровської області (к.т.н. Мозолевич Г.Я.) та ГО «Освітній центр «Відкрите знання» (к.т.н. Єлісєєва М.О.), науково-аналітичного журналу «Наша перспектива» (к.е.н. Чубай В.М.).

Серед позитивних та корисних ініціатив, що проводяться у Національному університеті «Львівська політехніка» слід відзначити започаткування та проведення внутрішнього грантового конкурсу для молодих вчених із матеріальним заохоченням близько 20-30 тис. грн. за рахунок держбюджетних коштів. Для багатьох з молодих науковців це є їх першою грантовою підтримкою для реалізації їх наукових ідей та стимулом до вдосконалення своїх навичок і подання грантових заявок на конкурси вже більш високого рівня.

Наступні два дня всі охочі мали змогу відвідати семінари-тренінги: «Я активний представник своєї громади. Командоутворення» та «Написання спільних міжрегіональних проектів. Фандрайзинг». В неформальній ігровій формі учасники мали змогу ознайомитися та частково навчитися створювати ефективні проектні команди та писати грантові заявки на отримання фінансування своїх ідей. В результаті цих семінарів-тренінгів три сформовані групи активних молодих науковців ІНЕМ почали писати проекти на участь у конкурсі мікрогрантів в рамках Програми національних обмінів. Робочими назвами проектів є: «Творче і терпиме переосмислення розмаїтої історичної та культурної спадщини Запоріжжя та Львівщини», «Аналіз та переосмислення своєї індивідуальної та регіональної ідентичності»; «Розвінчування навіяних пропагандою стереотипів». Сподіваємось що львівським авторам вистачить запалу та натхнення до закінчення проектів та їх подачі на конкурс. І звісно бажаємо перемоги!

Також в другій частині цих семінарів у вигляді презентаційного матеріалу аудиторія слухачів ознайомилась із результатами проектів науково-освітніх та громадських організацій Дніпропетровщини та Львівщини (к.т.н. Мозолевич Г.Я., Дума О.І., к.т.н. Савчин І.).

Цікаво та корисно було познайомитися із реалізованими проектами та діяльністю львівської ГО «Агенція європейських інновацій», яка є координаційним пунктом програми Горизонт-2020 у Львові. Ця організація вже має серйозний досвід (більше 10 років) та потужний потенціал у реалізації міжнародних проектів Еразмус та Горизонт та ін. по тематикам енергозбереження, академічного підприємництва та створення стартап-шкіл, впровадження ресурсів електронної демократії. Керівником даної організації є к.е.н. Кульчицький Іван Іванович.

За результатами проведеного проекту була підписана угода про співпрацю між ГО «Освітній центр «Відкрите знання», ГО «Агенція європейських інновацій» та ГО «Рада молодих вчених Дніпропетровської області», найактивніші учасники заходу отримали сертифікати від керівників та координаторів проекту.

Сподіваємось на подальшу успішну співпрацю та бажаємо молодим науковцям Львівщини цікавих ідей та реалізації їх проектів

Дякуємо львівським партнерам в особі Чубая Володимира та Кулиняка Ігора за високий рівень організації та проведення заходів на базі їх інституту!!!

РМВ ДВНЗ ПДАБА

РМВ ДНУЗТ ім. акад. В. Лазаряна

Написано: 16:08 | Тегі: > | Немає коментарів

Коментарі

EmailEmail
PrintPrint
WP Socializer Aakash Web