HOMINIS MENS DISCENDO ALITUR ET COGITANDO

РАДА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ


ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Науковий клуб

17.09.2014 у Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Кирила і Мефодія на базі патентного відділу розпочав свою роботу молодіжний науковий клуб «Південне сузір’я». Ідея створення такого клубу давно була сформульована Радою молодих вчених (ОРМВ) Дніпропетровської області та особисто його засновником Сергій Федоровичем Власовим. Моменту відкриття клубу передували роки опрацювання його цілей, задач і місця функціонування. При цьому вирішувалося цілий ряд планових завдань ОРМВ, що в цілому відсувало дату відкриття Клубу. Акумуляцією всіх прагнень і напрацювань став 2013 рік, коли в колектив ОРМВ, після перерви у членстві, повернулися представники ДП «КБ« Південне ». Рішучий настрій «новачків» створити майданчик для спілкування молодих учених у неформальному режимі, знайшов повне розуміння в ОРМВ. Так з початку 2014 року розгорнулися повномасштабні роботи по організації клубу. Питання організації на обласному та місцевому рівнях, в тому числі і місце постійного функціонування, взяли на себе С.Ф. Власов (доктор технічних наук) почесний голова Ради молодих вчених області, Р.М. Безус (кандидат економічних наук) чинний голова Ради молодих вчених області та Р.В. Світличний голова Ради молодих фахівців ДП «КБ« Південне ». Досвід ОРМВ в напрацюванні ідеї створення клубу та ініціативи «новачків», дозволив у найкоротший термін узгодити адміністративні питання, створити положення про клуб і знайти місце його роботи.

Згідно з положенням Клубу п.1.2 «У своїй діяльності Клуб керується Законами України «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про інноваційну діяльність», цим Положенням та іншими нормативними документами, що регламентують наукову діяльність в Україні», в ньому чітко прописані базові керівні документи. При цьому робота Клубу орієнтується на створення неформальних форм спілкування вчених, створення умов взаємного збагачення і доповнення знань. Клуб об’єднує представників ВНЗ і наукових організацій Дніпропетровської області. Однак діяльність клубу буде виходити за межі області, і мати міжнародний характер, оскільки ОРМВ уже має міжнародний досвід роботи.

Цілі діяльності Клубу:

- об’єднання молодих учених Дніпропетровщини для взаємовигідного співробітництва;

- формування у молодих вчених навичок публічних виступів;

- формування компетентних наукових кадрів;

- реалізація потенціалу активної молоді.

Задачі діяльності Клубу:

- формування інтересу у членів Клубу до генерації та реалізації нових наукових ідей, практичних розробок;

- інформування членів Клубу про дослідження і відкриттях в різних областях науки і техніки;

- сприяння науковій молоді в просуванні своїх досліджень на сторінки спеціалізованих видань.

Наші збори проходять у відритому режимі кожну третю середу місяця з 1730  протягом 2 годин. Постійно формується і відбирається список тем для представлення на черговому засіданні. Так, на сьогодні вже сформовано попередній список тем до кінця навчального 2014-2015 р.

Наш Клуб буде радий співпрацювати з цікавими людьми, які можуть розповісти щось цікаве, оповісти про минуле (влаштувати вечір пам’яті історичної особистості) і т.д. Формат роботи Клубу передбачає як технічний, так і гуманітарний аспекти наукової творчості. Ми створюємо можливість для отримання універсального «майданчика», де вчені, перебуваючи в зіткненні з новим непрофільним для них науковим матеріалом, зможуть знайти нові шляхи реалізації своїх наукових завдань. Як відомо, на стику двох процесів або наук виявляється щось, що не пізнане, тобто з’являється нове знання, яке доповнює наявні наукові теорії або переростає в новий науковий напрямок.

Усю необхідну комунікацію, пов’язану з модераторами і роботою клубу, довірено куратору клубу Павлу Володимировичу Семененко, контактні телефони 050 144-75-82, 093 063-37-37 або за адресою електронної пошти semenenko1981@mail.ua.

Павел Семененко

Рада молодих вчених ДП КБ “Південне”

EmailEmail
PrintPrint
WP Socializer Aakash Web