HOMINIS MENS DISCENDO ALITUR ET COGITANDO

РАДА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ


ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Новини: Молоді вчені взяли участь у роботі Конгресу регіонального розвитку Дніпропетровщини

фото 1

У час глобальних і національних викликів надзвичайно важливою є консолідація усього суспільства і влади, державних і громадянських зусиль задля збереження єдності України та з метою стабілізації нашого життя, активної праці для розбудови гідного майбутнього нашої держави і нашого регіону. Без сильних регоінів, безперечно, не буде сильної України. Прикладом цього є Дніпропетровщина, де 24 квітня 2014 р.  відбувся Перший Конгрес регіонального розвитку під керівництвом голови Дніпропетровської обласної ради Євгена Удода, за участю Президента Асамблеї Європейських регіонів (АЄР) Ханде Базатлі, генерального секретаря АЄР Паскаля Гьоргена. Учасниками також стали близько тисячі делегатів – представників Дніпропетровської обласної асоціації органів місцевого самоврядування, вищих навчальних закладів, міжнародних організацій, громадськості, органів самоорганізації населення, профспілок, організацій роботодавців та експертів місцевого регіонального розвитку. Делегацію Ради молодих вчених на поважному форумі представляли Сергій Корнієвський, Ірина Дегтярьова (ДРІДУ НАДУ при Президентові України), Ганна Трофименко (НМетАУ), Марина Бабенко (ПДАБА), Лілія Головко (“Стратегія”), які одночасно є експертами регіонального розвитку у певних питаннях.

Слід зауважити, що основними завданнями Конгресу є: об’єднання зусиль для збереження єдності України; реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади; упровадження кращих світових та європейських практик регіонального розвитку; реалізація стратегії розвитку Дніпропетровської області; розвитку громадянської активності; запобігання та протидії корупції.

Під час Конгресу було проаналізовано виконання протоколу між Дніпропетровською областю та Асамблеєю європейських регіонів з впровадження кращих європейських практик (Протокол було підписано у квітні 2013 р.), розглянули комплексну стратегію регіонального розвитку Дніпропетровської області-2020 та обговорили актуальне питання реформування місцевого самоврядування з метою розширення повноважень місцевих громад як механізм збереження цілісності України.

У своєму виступі Євген Удод зауважив, що Дніпропетровщина є найуспішнішим і найстабільнішим регіоном України, і Конгрес регіонального розвитку є платформою для обговорення ініціатив та нових ідей регіонального розвитку, об’єднанням зусиль органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань, організацій і підприємств для подальшої роботи з ключових питань розвитку Дніпропетровщини. Спільна робота з Асамблеєю європейських регіонів дозволила Дніпропетровщині отримати доступ до найкращих практик ЄС і можливість реалізувати їх на місцях. За останні 4 року в область залучено 173 мільйони гривень соціальних інвестицій, реалізовано 385 проектів.

Високий рівень довіри до Дніпропетровщини підтвердила й Президент АЄР Ханде Базатлі, яка була вражена роботою, проведеної в області за останній рік. «Регіон виконав свої зобов’язання, активно, системно та успішно розвивається в усіх напрямках, і має конкретні плани на майбутнє. Приємно бачити, що це не тільки робота самої влади, але і величезне бажання територіальних громад. Я особисто переконалася, що Дніпропетровщина – надійний партнер. Тому налаштовані на подальшу співпрацю і будемо допомагати розвивати ваш регіон», – підсумувала пані Базатли.

Гаряче висловився про дисбаланс владних і бюджетних повноважень Дніпропетровський міський голова Іван Куліченко, який, до речі, активно бере участь у Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи. Реформування місцевого самоврядування в Україні обговорюється з 2002 року, і за цей період, на жаль, нічого зроблено не було, і з кожним роком централізація влади тільки посилювалася. Настав час, щоб громада сама вирішувала абсолютно усі питання розвитку своїх територій, взяла на себе відповідальність і згуртувалася навколо ідеї регіонального й національного відродження.

За результатами роботи Конгресу було ухвалено резолюцію, у якій зазначено, що учасники Конгресу регіонального розвитку Дніпропетровщини рішуче виступають за єдність України як цілісної, унітарної держави, за проведення реформ місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Рішенням Конгресу також було створено 5 постійних комісій.

РЕЗОЛЮЦІЯ

Конгресу регіонального розвитку Дніпропетровщини

Ми, учасники Конгресу регіонального розвитку Дніпропетровщини, звертаємося до Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Асоціації міст України, Української асоціації районних та обласних рад, Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, органів місцевого самоврядування України з такими пропозиціями:

1. Рішуче виступаємо за єдність України як цілісної, унітарної держави.

2. Забезпечити проведення реформ місцевого самоврядування та територіальної організації влади до проведення наступних виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на основі нової Конституції України.

3. Передбачити конституційну норму обрання районного, обласного керівника шляхом прямих виборів жителями району, області. Утворення виконавчих органів місцевих рад усіх рівнів.

4. Визначити бюджетну самостійність органів місцевого самоврядування як основу фінансового і ресурсного забезпечення місцевих рад для реалізації ними власних повноважень.

5. Гарантувати забезпечення самостійної гуманітарної політики в межах регіону за рішеннями обласних рад.

6. Направити цю резолюцію до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Асоціації міст України, Української асоціації районних та обласних рад, Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, оприлюднити в засобах масової інформації.

Рада молодих вчених Дніпропетровської області 

Написано: 6:37 | | Немає коментарів

Коментарі

EmailEmail
PrintPrint
WP Socializer Aakash Web