HOMINIS MENS DISCENDO ALITUR ET COGITANDO

РАДА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ


ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Новини: Молоді вчені УДХТУ створили програмний комплекс для електронних підручників

9gx9XPL1cRM

Мобільні пристрої стрімко увійшли в наше життя. Ми вже практично не уявляємо собі існування без улюбленого смартфона або планшета. При цьому це обладнання звичайно використовуємо для розваг (фотографування, прослуховування музики, перегляд фільмів, Інтернет-серфінг, ігри та ін.), і практично не замислюємося про те, що у нас в руках потужний інструмент для роботи та навчання.

Ідея використання електронних пристроїв у навчанні не нова. Зараз поняття «електронні підручники» в усіх на слуху, їх намагаються впровадити в українську шкільну освіту та замінити ними паперові підручники. Але основна проблема полягає в тому, що немає простого інструментарію, який дозволяє просто створювати електронні підручники і надалі користуватися ними на більшості мобільніх прістроїв.

Тому для підвищення рівня навчання молодими викладачами нашого вишу була поставлена мета розробити програмний комплекс, який дозволив би, з одного боку, будь-якому викладачеві, що не володіє навичками програмування і дизайну, швидко створювати електронні підручники, а, з іншого боку, студентам використовувати ці підручники на своїх улюблених пристроях, без необхідності купувати спеціальну техніку. Цей проект включав розробку двох основних блоків: розробка програми для створення електронних підручників, а також створення мобільного додатку для використання створених підручників на смартфонах та планшетах.

Що ж являє собою створений електронний підручник? Це мобільний додаток, що містить основний матеріал з будь-якої дисципліни, та включає в себе:

-         теоретичну базу за курсом з основними рівняннями, графіками, довідковими матеріалами та ін.;

-         приклади розв’язання задач;

-         список теоретичних питань із можливістю пошуку відповіді у мережі Інтернет і введенням своєї відповіді при підготовці з подальшим збереженням у додатку;

-         завдання для самостійного розв’язання з можливістю перевірки правильності отриманої відповіді;

-         список літератури з можливістю пошуку потрібних літературних джерел у мережі Інтернет;

-         тестові питання, що дозволяють визначити рівень засвоєння матеріалу;

-         словник термінів.

Звичайно, в різних підручниках можуть використовуватись не всі модулі, а тільки необхідні для певної дисципліні та типу підручника.

На цей момент у такій системі розроблено один навчальний посібник (Збірка задач та вправ з курсу «Енерготехнологія хіміко-технологічних процесів» авторів Куманьов С.О. та ін.)  і п’ять методичних вказівок для тестування цього проекту (для лабораторних робіт, самостійної роботи студентів і виконання організаційно-економічної частини дипломного проекту).

Зараз ці підручники доступні на мобільній платформі Андроїд. Надалі буде реалізовано перенесення видань на інші мобільні платформи.

За підтримки ректорату відбувається процес апробації та впровадження ціього проекту в стінах нашого університету. Проект уже одержав схвалення як серед викладачів, так і серед студентів. Усіх, хто прагне взяти участь у розвитку цього проекту і використовувати розроблені підручники, запрошуємо до групи «Учебники УГХТУ» у соціальній мережі ВКонтакте (http://vk.com/textbook_UDHTU).

Рада молодих вчених
Українського державного хіміко-технологічного університету

Написано: 23:29 | Тегі: | Немає коментарів

Коментарі

EmailEmail
PrintPrint
WP Socializer Aakash Web