HOMINIS MENS DISCENDO ALITUR ET COGITANDO

РАДА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ


ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Новини: Молоді вчені-онкологи Дніпропетровщини на наукових форумах світового рівня

Madrid2014_565x199

Делегація молодих вчених ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» патріотично десантувалася у Мадриді (Іспанія) для участі – найголовнішому щорічному заході світової онкології, що триватиме з 26 по 30 вересня 2014 р. Усі молоді науковці є членами провідної і найпотужнішої професійної асоціації науковців та лікарів-онкологів – Європейського товариства медичних онкологів ESMO, що свідчить про визнання наших колег на європейському та світовому рівні дослідників у медицині.

Слід зауважити, що медичні наукові заходи є досить специфічними, адже будуються на ознайомленні з конкретними і кращими практиками лікування пацієнтів та їх науковому обґрунтуванні, у тому числі вирішення різних питань, психологічного супроводу, пов’язаних з перебуванням пацієнтів у лікувальному закладі. До того ж такі заходи супроводжуються великими виставками медичного обладнання, новітніх досягнень у сфері виробництва товарів медичної і фармацевтичної галузі.

Темою ESMO-2014 є «Персоналізована медицина у лікуванні раку». Неважливо, чи ви є медичним онкологом, онкохірургом або радіологом, імунологом або патологоанатом, що застосовує практику персоналізованої медицини означає, ми всі працюємо для досягнення спільної мети – поліпшити результати лікування пацієнтів. Це кінцева мета ESMO 2014. Учасники Конгресу мають можливість детально ознайомитися та вивчити практичні, політичні і фінансові проблеми, які стоять між лікарськими ідеалами і реальністю реалізації оптимального лікування для кожної людини, яка страждає на онкологічні захворювання.

Рівень організації Конгресу вражає, і, на наше переконання, є одним зі світових стандартів у плані проведення науково-комунікативних заходів. Ось кілька фактів:

  • Локація – один з найбільший конгрес-холів у Європі – виставковий комплекс IFEMA (5 величезних конгрес-холів та окремих великих і малих зал засідань), загальна площа 4879.5 м²
  • Учасники – близько 18 000 учасників з понад 100 країн світу
  • Програма Конгресу – серйозний документ обсягом понад 270 сторінок пропонує учасникам наукові заходи, зустрічі різного формату та тематики (264 програмних годин та 460 спікерів (виступів), сесій, тем, 2754 поданих тез, з них 1551 прийнято до участі). Крім традиційних пленарних та секційних засідань (з представленням поданих доповідей), працюють сесії і майстер-класи для молодих онкологів, сесії персоналізованої медицини, навчальні сесії, напрямок Patient Advocacy, сесії рекомендацій ESMO та дистанційні секції ESMO. Крім того, досконалою виглядає система пошуку тез і презентацій, поданих на Конгрес. Програмою Конгресу також передбачено вручення престижних європейських нагород та відзначення кращих фахівців за наукові дослідження у галузі онкології.
  • Медіасупровід: веб-сайт ESMO постійно публікує новини з Конгресу, висвітлює перебіг основних заходів, інформує про цікаві та найголовніші доповіді, які було представлено на конференції, у тому числі і їх відео, презентації та вебкасти; розміщує фотозвіт кожного дня. Щодня організатори публікують газету Конгресу ESMO-2014 «Congress Daily».
  • Прес-брифінги. Щодня у прес-центрі проводяться брифінги для ЗМІ, причому ці прес-конференції виходять за межі суто інформативних, а мають формат круглого столу, обговорення стану справ у сучасній світовій та європейській онкології, останніх проривних відкриттів, соціально важливих питань загального характеру. Серед численних досліджень, представлених на Конгресі, медіакомітет ESMO вибрав низку тем для розширеної презентації для широкого загалу через пресу у зв’язку з їх особливим значенням для клінічної практики та догляду за пацієнтами. Наприклад, одна з доповідей, винесена на обговорення на такому брифінгу 26 вересня – «Синдром професійного вигоряння у молодих онкологів Європи: серйозний ризик як для лікарів, так і для пацієнтів?» – представлення європейського дослідження д-ра Сюзанни Банерджи з Великобританії (Royal Marsden Hospital, NHS Foundation), у якому було вивчено й систематизовано психологічні особливості та проблеми, що впливають на стан і якість життя лікаря-онколога у різних частинах Європи, зроблено практичні рекомендації щодо виправлення порушеного балансу між роботою та життям з метою недопущення або лікування синдрому професійного вигоряння, а відтак – і збереження здоров’я самих лікарів.

Отже, Європейський онкологічний конгрес ESMO створює особливу атмосферу для продуктивної високопрофесійної комунікації науковців, лікарів і дослідників у сфері медичної онкології з усієї Європи, з усього світу, надаючи можливість ділитися своїм досвідом, знаннями у динамічному фаховому середовищі, вивчати кращі практики у лікуванні та організації якісної персоналізованої медичної допомоги онкологічним хворим, таким чином з’являються нова якість професійного партнерства, нові ідеї для нових спільних досліджень, що потім впроваджуватимуться  з метою збереження життя і здоров’я наших людей.

P.S. Усіх зацікавлених у питаннях онкології, медичної освіти і науки у цій вузькоспеціалізованій сфері, розвитку медичної кар’єри та інших проблем, запрошуємо відвідати сайт http://www.esmo.org/

Олексій Асєєв,
к.мед.н., доцент кафедри онкології та медичної радіології,
голова Ради молодих вчених ДЗ “Дніпропетровська медична академія МОЗ України”

Написано: 13:40 | | Немає коментарів

Коментарі

EmailEmail
PrintPrint
WP Socializer Aakash Web