HOMINIS MENS DISCENDO ALITUR ET COGITANDO

РАДА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ


ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Новини: Міжнародна науково-практична конференція “Наука і техніка. Перспективи XXI століття” у ДВНЗ ПДАБА

Президія конференції

Президія конференції

                 

        11 квітня 2014 р. у стінах Придніпровської державної академії будівництва та архітектури кафедра іноземних мов провела міжнародну науково-практичну конференцію молодих вчених “Наука і техніка. Перспективи XXI століття”. До складу оргкомітету конференції входять українська та канадські науковці.

За мету конференції було поставлено обмін думками, обговорення основних економічних, технічних та соціокультурних проблем розвитку суспільства, розвиток комунікативної компетентності майбутніх інженерів та економістів, мотивація студентів до використання іноземних мов у майбутній професійній діяльності.

У конференції взяли участь понад 100 студентів, магістрантів, аспірантів, молодих вчених з українських та закордонних вищих навчальних закладів, матеріали конференції видано окремою збіркою. Пленарне засідання відкрив проректор ДВНЗ ПДАБА доктор технічних наук професор Савицький Микола Васильович, зауваживши, що знання іноземних мов – це ключ до успіху в сучасному світі, де спілкування іноземними мовами та обробка величезних обсягів інформації набуває все більшого значення: ”Інтерес до вивчення мов традиційно великий, бо можна сміливо сказати, що той, хто володіє мовами, володіє світом. Загалом людина, яка володіє мовами, різнобічно розвинута особистість, володіє кращими здібностями до вивчення нового, вільніша та більш впевнена у спілкуванні з людьми. Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина ”. Тобто, чим більше мов на сьогодні ти знаєш, тим краще. Адже, кожна мова – це ключ, який відкриває двері до чогось свого, до чогось нового”.

Своє привітання до учасників конференції директор інституту екології та безпеки життєдіяльності в будівництві, доктор технічних наук, професор Дерев’янко Віктор Миколайович висловив французькою мовою. Він наголосив, що володіння іноземною мовою – вже не дивовижна навичка, а необхідність. Нині її вивчають у школах, ВУЗах, не кажучи вже про численні курси та тренінги. Він також навів приклад про свій візит до Німеччини, де німецька мова – це мова техніки і фінансів: “За останні п’ять років попит на неї значно виріс, з’явилося багато німецьких партнерів та інвесторів. Інтенсивно імпортуються товари з Німеччини, наприклад, сантехніка, меблі, електроніка, автомобілі та інше. А отже, потрібні люди, які можуть з цими імпортерами спілкуватися”.

Англійською мовою привітала учасників завідувач кафедри іноземних мов ДВНЗ ПДАБА, кандидат філологічних наук, доцент Шашкіна Наталія Іванівна: ”На першому місці за популярністю, звичайно, непорушно стоїть англійська мова – офіційна мова міжнародного бізнесу та торгівлі, Інтернету і техніки, науки і мистецтв. Кожен з нас все частіше стикається з нею у спілкуванні з партнерами по роботі і на відпочинку. Англійська мова використовується при заповненні анкет, складання резюме, у діловому та приватному листуванні. У всіх транснаціональних компаніях англійська мова – загальнокорпоративна мова, якою користуються для спілкування з керівництвом і для зв’язку з філіями в різних країнах. Тому економісти, фінансисти, інженери та просто активні і ділові люди не уявляють свого життя без англійської мови”.

Учасників конференції також привітали Щербак Святослав Андрійович (завідувач відділу докторантури, аспірантури, та магістратури ПДАБА, доктор технічних наук, професор); Челноков Олександр Васильович (декан факультету архітектури, завідувач кафедри основ архітектури, кандидат технічних наук, доцент) та гості конференції – Пристайко Тамара Степанівна (завідувач кафедрою загального та російського мовознавства, доктор філологічних наук, професор ДНУ ім. О. Гончара) та Гречухіна Ірина Дмитрівна (кандидат філологічних наук, доцент кафедри іноземних мов Академії митної млужби України)

Під час засідань у секціях “Будівництво та архітектура”; “Людина та довкілля охорона праці”; “Матеріалознавство та машинобудування”; “Економіка та фінанси”; “Лінгвістика та методика викладання іноземних мов” учасники змогли обмінятися передовим досвідом  та новітніми знаннями із царини технічних, економічних, філологічних наук та методики викладання іноземних мов.

Варто наголосити, що за підсумками конференції було визначено кращі дослідницькі праці таких доповідачів: Загільського В.А., Кузьменко О.М., Михайлової І.О., Ходченко М.О., Барсук Р.В., Чорноморець Г.Я., Божкової В.В., Ільєнка К.І., Литовченка С.В., Хейло Є.В. та Штепи Т.Є.

 

Учасники конференції

Рада молодих вчених

ДВНЗ ПДАБА

Написано: 8:34 | Тегі: | Немає коментарів

Коментарі

EmailEmail
PrintPrint
WP Socializer Aakash Web