HOMINIS MENS DISCENDO ALITUR ET COGITANDO

РАДА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ


ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Новини: МІНІ-СТАЖУВАННЯ У ГРОМАДСЬКОМУ СЕКТОРІ

Герб РМВ ДО

Наприкінці минулого року в рамках проекту Містки громадської активності, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США) був оголошений Конкурс на участь у міні-стажуванні у громадському секторі. В якості організацій, в яких громадські активісти змогли б пройти міні-стажування обирались ті що брали участь у Програмі національних обмінів даного проекту. Оскільки Рада молодих вчених Дніпропетровської області на початку 2017 року реалізовувала разом із партнерами із Інституту економіки та менеджменту НУ «Львівська політехніка» проект «Обмін досвідом в реалізації соціальних та наукових проектів між Дніпропетровщиною та Львівщиною» саме за Програмою національних обмінів http://rmv.dp.ua/obmin-znannyami-mizh-molodimi-vchenimi-dnipropetrovshhini-ta-lvivshhini/, ми і отримали можливість долучитись до переліку приймаючих організацій.

Конкуренція у конкурсі виявалась гострою, надійшло більше 900 заявок на стажування у 30 організаціях, після ретельного відбору грантодавцем до Ради мало приїхати 4 учасники трьохденного міні-стажування у два прийоми.

Основною метою участі Ради було започаткування плідної співпраці між дієвими громадськими активістами Дніпропетровщини та інших регіонів країни задля всебічного розвитку молодіжних ініціатив, створення спільних міжрегіональних проектів та обміну знаннями, досвідом із колегами.

Перша група стажувалась у період з 5 по 7 лютого. До нас завітали гості із Києва Віталій Гайсенюк та Львова Ірина Полєтуха. Друга група перебувала у нас протягом 8-10 лютого. І цього разу завітали поплічники, водночас і представники навчальних закладів і громадських організацій: з Хмельницького національного університету та ГО “Соціально-політична ініціатива” Ярослав Ювсечко і з Волинського державного училища культури і мистецтв та Регіональної ради молодих вчених при управлінні освіти, науки та молоді Волинської обласної держадміністрації Ольга Гнепа.

В перший день ми познайомили гостей з містом Дніпро – серцем та щитом України! Дуже хотілось представити рідне місто у всій красі і на допомогу прийшов фанат та професіонал своєї справи Віктор Єкшов, засновник Екскурсійного клубу «Дніпро». Він захопив гостей у вир історичних подій на Дніпропетровщині, так що ті не зчулися як пролетіли 4 години екскурсії, при запланованих двох годинах. І дійсно нам є чим пишатись: могуче Дніпро, найдовша у Європі Набережна, один із найбільших культурних центрів єврейської культури “Менора”, козацька спадщина, промислова спадщина краю!!!

Далі актив нашої ГО знайомив гостей із напрямами своєї діяльності та реалізованими успішними проектами організації. Другій групі стажувальників пощастило трохи більше, адже вони мали змогу долучитися до щомісячного засідання Ради і познайомитися з молодим активом Дніпропетровщини. Григорій Мозолевич розповів про співпрацю із місцевими органами влади, Олександр Іжболдін про реалізовані успішні проекти ГО, Наталія Сорокіна та Володимир Шаблистий детальніше представили щорічний проект “Школа молодого вченого”, Валерія Лавренко – науково-популярний фестиваль “Ніч науки” та вже щорічний ivent “День жінок та дівчат у науці”, Марина Єлісєєва розповіла про спільно реалізований проект Програми національних обмінів із львів’янами із Інституту економіки і менеджменту НУ “Львівська політехніка”, про щорічну конференцію “Наука і техніка. Перспективи 21 століття” та презентувала проект “Автономні екобудівлі за концепцією “Потрійний нуль”, який виконується за фінансування МОН як проект конкурсу молодих вчених.

Ввечері в неформальній атмосфері за дружньою вечерею більше дізналися про зацікавлення наших гостей та їх життєві й ділові пріоритети.

Наступного дня представники Молодіжного центру Дніпропетровщини Сергій Кривогуз, Микола Шевченко та Надія Кириченко ознайомлювали гостей із історією створення центру та основними діючими проектами! Виникла відкрита розмова із обміном думками стосовно майбутнього шляху розвитку осередків неформальної освіти та трансформації освітніх закладів із відповідністю сучасним вимогам часу!

Молодіжний простір “Кузня української інтелігенції” представлений його співзасновницею Іриною Селезньовою захопив та вразив гостей своїм розмахом, затишністю при відсутності як такого фінансування. Адже все тут зроблено руками самих студентів історичного факультету ДНУ за їх великої жаги мати місце для інтелектуального відпочинку та дозвілля молоді міста, корисного та цікавого для неї. В кузні зібрано чимало книг українських авторів, деякі із підписами сучасників, які може взяти будь-хто за бажання. Головним гаслом кузні є: “З молоддю, заради молоді та для молоді!».

І на завершення ми відкрили гостям світ сучасної металургії, а саме зелений металургійний завод “Інтерпайп сталь”. Він позитивно відрізняється від інших наявністю потужних газоочисних установок, адже головними тезами підприємства є чисте довкілля та якісна продукція, а також неймовірних артоб’єктів на самому підприємстві, в його цехах.

Результатом проведення даного міні-стажування є формування потужної міжрегіональної творчої групи молодих громадських активістів, які в ході реалізації даної програми визначили напрями спільної діяльності в рамках написання проектів регіонального, всеукраїнського та міжнародного рівня.

Так, з першою групою стажувальників ми разом почали писати проект на Загальний конкурс проектів Фонду сприяння демократії, що фінансується посольством США в Україні. Покреативши над можливою темою спільного проекту ми дали йому робочу назву «Міжрегіональний табір на Дніпропетровщині та Волині». Планується розширити реалізований нами із МЦД та за підтримки Дніпропетровської обласної ради восени минулого року проект “Школа з грантрайтингу”, яка визвала широку зацікавленість серед молодих вчених нашого регіону та провести її на міжрегіональному рівні! Сподіваємось грантодавці позитивно оцінять нашу роботу та вже цього року ми зможемо втілити в життя свою задумку!

Тему проекту для другої групи стажувальників «Всеукраїнські наукові Slams» запропонувала Валерія Лавренко. Ми разом із гостями написали робочий варіант аплікаційної форми, назначивши відповідальних осіб на кожний розділ заявки. Було вирішено створити гугл-док на котрому кожний із команди учасник буде вносити свої ідеї.

Сподіваємось досвід написання проекту буде корисним нашим гостям та принесе гарні плоди у вигляді перемоги в обраних конкурсах та можливості реалізації наших ідей!!!

Хочеться зазначити, що такі обміни між географічно протилежними регіонами вкрай важливі адже допомагають знайти однодумців та сформувати потужну команду задля вирішення нагальних питань, організувати роботу свого ГО на більш серйозному рівні із проведенням міжрегіональних та Всеукраїнських проектів. А ще ця програма дозволяє гостям відкрити для себе культуру та історію інших міст країни і таким чином розвіяти нав’язані стереотипи стосовно різності та роз’єднаності українського народу.

І що можемо із впевненістю сказати гості були вражені розмахом та рівнем молодіжної роботи на Дніпропетровщині, тим можливостям які мають як молодіжні працівники, так і молодь. Що ж розвиваємось далі!!!

Дякуємо гостям за цікаво проведений час та плідну співпрацю, ви креативні та дієві, творимо майбутнє разом! Висловлюємо слова щиро вдячності всім партнерам за долучення до програми та різнопланове представлення нашого рідного регіону!!!

 

 

Написано: 8:00 | Тегі: | Немає коментарів

Коментарі

EmailEmail
PrintPrint
WP Socializer Aakash Web