HOMINIS MENS DISCENDO ALITUR ET COGITANDO

РАДА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ


ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Новини: Конкурс бізнес-проектів у Гданському політехнічному університеті

2

20-24 квітня 2015 року у Гданському політехнічному університеті (Польща), в рамках проекту Spin-off «Підтримка інновацій шляхом покращення нормативних та законодавчих рамок для вищої освіти в Україні», відбулася зустріч дослідників від України та Польщі. У складі української делегації від НМетАУ були присутніми: декан факультету економіки та менеджменту Ковальчук К. Ф. та аспірант кафедри економічної інформатики  Никитенко В. А.

На зустрічі молоді українські вчені мали змогу представити свої інноваційні бізнес-ідеї та отримати зворотній зв’язок від спеціалістів з польської сторони. Захід був проведений з метою отримання рекомендацій щодо майбутньої процедури комерціалізації проектів аспірантами, а також щодо ролі вищого навчального закладу у підтримці інновацій та заохочення студентів до розробки власних проектів.

Учасникам від України була запропонована презентація на тему досвіду  Гданського політехнічного університету (ГПУ) у галузі підтримки та комерціалізації інноваційних проектів молодими вченими, зокрема, бакалаврами, магістрами та аспірантами «Політехніки Ґданська».

Голова відділу інноваційних проектів ГПУ О. Шафран ознайомила присутніх із структурою та напрямками діяльності відділу. Детально було обговорено питання залучення студентів та аспірантів до написання проектів, що мають інноваційну складову, а також шляхи та джерела залучення коштів щодо фінансування наукових досліджень, а також практичної реалізації.

Голова відділу оцінки якості проф. А. Лендзіон зробила акцент на методах оцінки якості навчання, одним з головних критеріїв якого є якість підготовлених студентами та аспірантами Університету наукових та бізнес-проектів. Виникло багато питань на тему правових наслідків оцінювання роботи професорсько-викладацького складу, а також вплив різних критеріїв оцінки на загальний показник якості навчання.

По завершенню ознайомлення української делегації із структурою та діяльністю відділу інноваційних проектів та відділу оцінки якості, проф. Д. Кузнєвський розповів про роботу центру впровадження наукових результатів. Проф. К. Малінський навів приклади успішних впроваджень бізнес-проектів студентами та аспірантами Університету, а також відповів на питання українських колег, зокрема, щодо критеріїв відбору проектів та складу комісії. Було відмічено, що для ретельного відбору життєздатних проектів запрошують фахівців з різних галузей знань, у тому числі й науковців Гданського політехнічного університету, що проводять дослідження у відповідній галузі.

Після закінчення теоретичної частини українським вченим були продемонстровані найкращі ідеї, реалізовані в Університеті студентами та викладачами. Серед них, можна відмітити інтерактивний коридор, на прикладі якого студенти з напряму інформаційні технології можуть написати свою першу просту програму з розпізнавання образів. Також великий інтерес викликала лабораторія з моделювання тривимірного простору, в якій студенти можуть спочатку навчитися створювати 3D- об’єкти, а потім за допомогою спеціального середовища розробки з використанням мови C# запрограмувати внутрішню логіку та поведінку цих об’єктів.

Отримані, в результаті плідної співпраці з польськими колегами, знання щодо процесу комерціалізації інновацій будуть використані для впровадження у роботу Національної металургійної академії України.

Зазначений проект реалізується консорціумом вищих навчальних закладів, до складу якого окрім Гданського політехнічного університету входять такі європейські учасники: Університет міста Лунд (Швеція), Політехнічний інститут міста Порто (Португалія), Університет міста Ковентрі (Великобританія).

  Рада молодих  вчерних

Національної металургійної академії України

 

Написано: 17:39 | Тегі: | Немає коментарів

Коментарі

EmailEmail
PrintPrint
WP Socializer Aakash Web