HOMINIS MENS DISCENDO ALITUR ET COGITANDO

РАДА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ


ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Новини: ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ У СТВОРЕННІ, ЕКСПЛУАТАЦІЇ ТА ВІДНОВЛЕННІ БУДІВЕЛЬНИХ ОБ’ЄКТІВ

DSCN6749

13 липня 2016 року на базі патентно-технічного відділу Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки пройшло останнє в цьому сезоні засідання обласного молодіжного клубу «Південне сузір’я». Модератором заходу виступив д.т.н., проф. каф. будівельних та дорожніх машин ДВНЗ «Придніпровської державної академії будівництва та архітектури», автор більше 300 наукових праць, серед яких чимало винаходів Шатов Сергій Васильович. Він присвятив свій виступ темі: «Інноваційні технології у створенні, експлуатації та відновленні будівельних об’єктів», яка по суті складалася з двох частин: 3D-принтери у будівництві та  проведення обстеження при відновленні зруйнованих будівель із використанням безпілотних літальних апаратів.

Модератор цікаво та просто розповів про технології, обладнання та  експлуатацію 3D-принтерів у будівництві, як за їх допомогою 5-поверхові будинки зводяться за 4-5 днів, а індивідуальний одноповерховий будинок будується за день. При цьому в якості матеріалу використовується монолітний бетон з різноманітними добавками пластифікуючої дії та для прискорення тужавлення бетону. Також було представлено будинки зведені за вищезазначеною технологією, різновиди даного обладнання по світу, переважно китайського та голландського виробництва. Наголосив, Сергій Васильович, на проблемі віднайдення нових оптимальних складів бетонів для зведення будівель за допомогою 3D-принтерів.

В другій частині доповіді, модератор коротко дав характеристику руйнувань будівель від техногенних та бойових дій, а також від стихійних лих; привів перелік операцій при відновних роботах та класифікацію методів та способів, які при цьому використовуються; привів види мультикопторів, їх конструкцію та галузі застосування, види квадрокоптерів, що використовуються для фотографування уламків. Озвучив головну задачу, яка ставиться при проведенні відновних роботах: визначення розмірів уламків завалів. Це необхідно для визначення кількості та типу засобів механізації при розбиранні цих завалів. Проблемою є те, що механізми, які наразі широко використовуються є вкрай недосконалими. Наприклад, великі уламки конструкцій зруйнованої будівлі можна захопити лише краном, але якщо уламок затиснений серед інших, то механізовано без залучення людини це зробити неможливо. Екскаватор має кращий захват, але обмежений по можливості захоплення габаритних уламків.

Наразі найбільш поширеним методом визначення розмірів уламків завалів є їх фотографування та за допомоги масштабного коефіцієнту по мегапікселям визначається довжина та ширина уламків. Прогресивною технологією є використання спеціальних квадрокоптерів, безпілотних літальних апаратів для фотографування цих уламків. Наразі, Сергій Васильович, займається їх удосконаленням та формуванням організаційно-технологічних рішень при проведення відновних робіт, досліджує великі руйнування будівель та інше. Він закликав молодих та енергійних дослідників до співпраці. А саме попрацювати над вирішенням проблеми розпізнання розмірів уламків завалів комп’ютерними програмами.

Представлена доповідь викликала велику зацікавленість у слухачів та жваво обговорювалась. Пролунало чимало запитань, як по першій, так і другій частині теми: «Скільки коштує 3D-принтер? Чи можливе його використання при наявності металевих елементів у конструкціях будівлі? Яка товщина прошарку бетону, що наноситься головкою обладнання? Скільки часу повинно пройти до можливості нанесення наступного шару матеріалу? Які недоліки має визначення розмірів уламків завалів будівель по фото? Яку похибку дає метод із використанням безпілотних літальних апаратів та багато інших.

Закрив засідання клубу його новий координатор, молодий вчений ДП «КБ «Південне» Сергій Кушніренко, який подякував модератору за багато корисної та цікавої інформації, за його відкритість до діалогу та непідробний ентузіазм до своєї справи. Зустріч пройшла дружньо, в теплій та невимушеній атмосфері.

Нагадаємо, що ініціаторами створення обласного молодіжного клубу, як комунікативної платформи для молодих учених області різного наукового напрямку, де вони могли б знайомитися та обговорювати різноманітні інновації в науці, були Рада молодих вчених Дніпропетровської області та Рада молодих спеціалістів ДП «КБ «Південне».

Запрошуємо всіх учених активніше долучитися до роботи клубу, приєднатися до його затишної атмосфери у новому навчальному сезоні!

Рада молодих вчених ДВНЗ ПДАБА,

Рада молодих спеціалістів ДП «КБ «Південне»

Написано: 8:44 | Тегі: > > | Немає коментарів

Коментарі

EmailEmail
PrintPrint
WP Socializer Aakash Web