HOMINIS MENS DISCENDO ALITUR ET COGITANDO

РАДА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ


ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Новини: ХРОНІКА ЖИТТЯ РАДИ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ ДВНЗ ПДАБА ВОСЕНИ 2014 РОКУ

+ IMG_1273_4

Раді повідомити, що у цьому році завдяки участі в освітньому проекті Ради молодих вчених Дніпропетровської області «Школа молодих вчених – лідерів у науці. Інтенсивний курс англійської мови для академічних цілей» трьома молодими науковцями нашої академії було подано заявки на участь у стажуванні у США за програмою академічних обмінів ім. Фулбрайта.

12 травня 2014 р. у Департаменті освіти та науки облдержадміністрації пройшла презентація цієї програми, організована Радою молодих вчених Дніпропетровської області за підтримки керівництва Департаменту. Заступник директора Офісу програм в Україні Інна Бариш провела вебінар, на якому усі учасники Школи мали змогу отримати актуальну інформацію та задати хвилюючі їх питання безпосередньо організаторам програм ім. Фулбрайта в Україні. Загалом у  Школі брало участь 8 молодих вчених ДВНЗ ПДАБА та з головною задачею – оформити належним чином свій науковий проект і подати заявку на Фулбрайт англійською мовою до 1 листопада 2014 р. упоралися троє: Тоноян О.А. – ас. каф. архітектурного проектування та дизайну, Вовк М.С. – ас., асп. каф. міжнародної економіки, Родькіна О.В. – асп. каф. опалення, вентиляції та якості повітряного середовища. Назва проекту Тоноян О.А. звучить так: «The architecture of the Armenian church buildings and cultural and religion centers» («Архітектура вірменських храмів та культурно-релігійних центрів»). Автор хотіла б вивчити досвід будівництва вірменської церкви та організації громад у США з погляду архітектури, а також обмінятися досвідом життя Вірменської Діаспори України та Америки. Набуті знання молодий науковець планує використати при розробці спеціальної методики, ефективних способів проектування та будівництва вірменських храмів та культурно-релігійних центрів не тільки в Сполучених Штатах та в Україні, але й в усім світі, де є численні діаспори, а також опублікувати посібник з цієї тематики. Адже особлива національна архітектура збагачує вигляд міста, дозволяє жителям дізнаватися культурні традиції інших етнічних груп і розширювати свідомість. Вовк М.С. представила проект: «Towards increasing international competitiveness of developing countries» («На шляху підвищення міжнародної конкурентоспоможності країн, що розвиваються»), який відображає важливість екологічного аспекту в контексті міжнародної конкурентоспоможності групи країн. Проект Родькіної О.В.: «Elaboration of air-distributors, energy saving» («Розробка повітророзподілювачів енергозбереження») направлений на знаходження найбільш оптимальних рішень повітророзподілення для забезпечення комфортних мікрокліматичних умов в робочій зоні приміщення, враховуючи санітарно-гігієнічні, технологічні й економічні показники та зважаючи на необхідність енергозбереження, використання альтернативних джерел енергії. Побажаємо нашим учасникам пройти у наступні тури цього важкого конкурсу та наснаги й сили для перемоги в ньому!

Як і завжди молоді науковці ДВНЗ ПДАБА долучилися до участі в обласному конкурсі наукових проектів «Молоді вчені – Дніпропетровщині» на отримання матеріального заохочення для реалізації своїх проектів. Цього року було подано два проекти: «Багатофункціональна споруда в контексті міського простору «Дзеркало часу», автор ас. каф. основ архітектури Грицай А.В. та «Енергоефективні мобільні модульні будинки для вимушених переселенців з можливістю різнопланового використання», автор ас. каф. металевих, дерев’яних і пластмасових конструкцій Купнєвич Л.В. Наразі проводиться 1 тур конкурсу, а саме рецензування їхніх проектів фахівцями з інших ВНЗ та НДІ. Після цього на основі виставлених балів рецензентами будуть відібрані кращі 40 робіт з 66 представлених у цьому році. У 2-му турі відбудеться публічний захист проектів їхніми авторами перед експертною радою, якою і будуть відібрані 20 переможців.

В обласному конкурсі «Кращий молодий вчений», що проводився у жовтні місяці, взяла участь рекордна кількість молодих вчених ДВНЗ ПДАБА за всі роки нашої участі – 20 осіб (у 2012 р. – 4 чол, у 2013 р. – 12 чол.), результати конкурсу буде відомо незабаром, проте велику кількість балів мають Лихачова О.В. за технічним напрямком та Гончарова К.В. за економічним напрямком.

Із середини жовтня до складу ради увійшов новий представник механічного факультету: Лаухін В.Д. – м.н.с., здобувач каф. матеріалознавства та обробки матеріалів. Він працює над дисертаційною роботою на тему: «Зміцнення малоперлітних будівельних сталей методами зернограничного проектування» під науковим керівництвом д.т.н., проф. Сухомлина Г.Д. Сподіваємось на самовіддану та плідну працю нового представника у Раді молодих вчених.

Жовтень цього року ще видався щедрим і на кількість захищених дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук. 24 жовтня в стінах рідного закладу пройшов захист Кислиці Л.В. – ас. каф. технології будівельного виробництва з дисертацією на тему: «Підвищення ефективності монтажу сталевих силосних корпусів методом підрощування з урахуванням енергетичних витрат будівельників», а 23 жовтняТрегуба О.В. – ас. каф. землевпорядкування, будівництва автодоріг та геодезії з дисертацією на тему: «Удосконалення методу проектування фундаментів мілкого закладання з урахуванням не лінійності деформування грунтів»; 31 жовтня в Харківському національному університеті будівництва та архітектури захистилась Сардикова А.О. – ас. каф. основ архітектури з темою дисертації «Принципи формування архітектури малоповерхового енергоефективного житла». Бажаємо їм скорішого затвердження та видачі дипломів! Крім того, в 2014 р. до лав молодих кандидатів наук нашої академії увійшли: Голякова І.В., Ярошенко Д.С., Лихачова О.В., Примуш Ю.С., Протасова Є.В. та Проскуркіна Є.В. Вітаємо усіх з успішним захистом кандидатських дисертацій та бажаємо нових звершень у їхній роботі!

На початку листопада асп. 2-го року навчання каф. основ і фундаментів, м.н.с. Шехоркіній Н.Є. наказом Міністерства № 1257 від 03.11.2014 було призначено академічну стипендію Президента України терміном з 01.11.2014 р. до 01.11.2015 р.

Осінь насправді була щедрою на наукові досягнення. Ще було багато семінарів, конференцій, засідань різного рівня та інших цікавих наукових заходів. Бажаємо всім молодим вченим наснаги та творчих успiхiв у реалізації своїх проектів!

Голова Ради молодих вчених ДВНЗ ПДАБА

к.т.н. Єлісєєва М.О.

Написано: 21:53 | | Немає коментарів

Коментарі

EmailEmail
PrintPrint
WP Socializer Aakash Web