HOMINIS MENS DISCENDO ALITUR ET COGITANDO

РАДА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ


ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Новини: ХРОНІКА ДОСЯГНЕНЬ РАДИ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ НАЦІОНАЛЬНОЇ МЕТАЛУРГІЙНОЇ АКАДЕМІЇ УКРАЇНИ У 2014 РОЦІ

1

Рада молодих вчених Національної металургійної академії України (РМВ НМетАУ) плідно працювала та брала участь у всіх заходах та проектах, які стосуються життя молодих вчених. Представимо основні здобутки та досягнення РМВ НМетАУ у 2014 році: 

 

           Загальна  кількість молодих вчених академії разом з аспірантами (віком до 35 років) та докторантами (віком до 40 років) – 215, з них: 58 мають науковий учений ступінь кандидата наук (26,9 % від загальної кількості), а 21 – вчене звання доцента (36,2 % від молодих вчених, що мають науковий ступінь).

Молоді вчені брали участь у щорічних обласних конкурсах.
У 2014 році до участі в обласному конкурсі «Кращий молодий вчений року» від академії було подано 4 запити (технічний напрям – Верховська А.О., Ягольник М.В.; економічний напрям – Малюк О.С., Трофименко Г.С.). Доцент кафедри економіки промисловості Малюк Оксана Сергіївна посіла почесне 4 місце серед усіх молодих вчених Дніпропетровської області за економічним напрямом.

Рада молодих вчених брала участь у конкурсі Дніпропетровської обласної державної адміністрації «Краща рада молодих вчених року», де виборола 5 місце за результатами своєї діяльності.

Для участі в обласному конкурсі проектів «Молоді вчені – Дніпропетровщині» від академії підготовлено рекордну кількість проектів – 9 (Калініна Н.Ю., Корхіна І.А., Малюк О.С., Ткач М.О., Трофименко Г.С. – 2 проекти, Хименко О.О., Чорноіваненко К.О., Ягольник М.В.). До публічного захисту було допущено 4 проекти (Калініна Н.Ю., Ткач М.О., Трофименко Г.С., Хименко О.О.). Грант (матеріальне заохочення) на виконання проекту «Нова професія – грантрайтер для студентів та людей з інвалідністю» отримала аспірант кафедри фінансів Хименко Олена Олександрівна.

Представники РМВ НМетАУ взяли участь у всіх засіданнях та заходах Ради молодих вчених Дніпропетровської області у 2014 році. Зокрема, у квітні 2014 команда ради молодих вчених академії взяла участь у турнірі з міні-футболу на Кубок ради молодих вчених Дніпропетровської області. Команда молодих вчених НМетАУ на чолі з капітаном Максимом Ягольником посіла у цьому турнірі 3 місце.

Не менш важливі події та заходи відбувалися за активної участі молодих вчених НМетАУ у стінах рідної академії. Наприклад, 21 січня 2014 року у Національній металургійній академії України відбулася зустріч губернатора Дніпропетровської області Дмитра Колесникова зі студентами та молодими вченими академії з нагоди Дня соборності і свободи України. Від РМВ НМетАУ виступила заступник голови Ганна Трофименко  з провомою, у якій наголосила на важливості свята Дня соборності та свободи України. Також на цій зустрічі було вирішено включити голову обласної ради молодих вчених до складу ради Ради ректорів вищих навчальних закладів Дніпропетровської області, яку очолює ректор академії Олександр Величко.

Молоді вчені академії беруть активну участь у різноманітних конференціях та форумах в Україні та за кордоном, з яких слід згадати про такі:

Міжнародна молодіжна науково-технічна конференція «Наукова та студентська молодь у вирішенні інноваційних завдань розвитку феросплавного виробництва» була проведена у березні на базі НМетАУ за підтримки науково-педагогічного та студентського колективу кафедри електрометалургії. У конференції взяли участь 120 учасників, 37 від НМетАУ, з них 32 студенти та 5 молодих вчених.

Міжнародна науково-технічна конференція молоді ВАТ «Запоріжсталь» проводилася у 41 раз, у ній взяли участь 6 молодих вчених та 1 студент академії в 4 секціях. Асистент кафедри металургії сталі Світлана Журавльова була нагороджена дипломом за I місце в сталеплавильній секції.

На щорічному Міжнародному форумі-конкурсі «Проблеми надрокористування» у Санкт-Петербурзькому державному гірничому університеті делегацію молодих вчених нашої академії представляли 14 молодих науковців, у тому числі 8 молодих вчених та 6 студентів у 3 секціях. Аспірант кафедри інформаційних технологій і систем Юлія Кибукевич посіла II місце в секції «Нанотехнології. Інформаційні технології».  Асистент кафедри управління проектами Інна Корхіна – III місце в секції «Економіка і менеджмент».

З травня по жовтень 2014 року молоді вчені НМетАУ, які пройшли внутрішній відбір в академії (Жаданос О.В., Коверя А.С., Трофименко Г.С., Ягольник М.В.) відвідували заняття на ІІІ курсі Школи молодих вчених (ШМВ). Цього разу заняття в школі були присвячені підготовці та поданню заявки на участь у стажуванні в США за програмою академічних обмінів  ім. Фулбрайта. У результаті по закінченню курсу асистент кафедри економічної інформатики Ганна Трофименко подала заявку на тему «The study of Economics as an interdisciplinary subject».

Протягом 2014 року 14 молодих вчених успішно захистили дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук (Єлагін А.С., Андрєєв В.В., Саф’ян П.П., Петльований Є.О., Журавльова С.В., Молчанов Л.С., Старовойт М.А., Шарабура Т.А., Никитенко О.К., Трофименко Г.С., Гребеньова А.В., Драч І.Є., Ковальчук Д.К., Крамаренко А.В.). Особливо приємно відмітити що 2 науковці нашої академії віком до 40 років захистили цього року дисертації на здобуття наукового ступеня доктора наукГридін Олександр Юрійович (кафедра обробки металів тиском) та Білоцерківець Володимир Вікторович (кафедра політичної економії).

Академічну стипендію імені М.С. Грушевського для студентів та аспірантів вищих навчальних закладів призначену на 2013/2014 навчальний рік отримувала аспірант кафедри теорії металургійних процесів та загальної хімії Сокур Юлія Іванівна.

Академічну стипендію Кабінету Міністрів України для студентів та аспірантів вищих навчальних закладів на 2014/2015 навчальний рік призначено аспіранту кафедри обробки металів тиском Міщенку Олексію Васильовичу.

Стипендію Кабінету Міністрів України для молодих вчених у 2014 році отримувала доцент кафедри управління проектами Гордєєва Інна Олександрівна (подовжено по 30.04.2014). З лютого 2014 року Стипендію Кабінету Міністрів України для молодих вчених призначено доценту кафедри автоматизації виробничих процесів Верховській Аліні Олександрівні.

2014 рік був насичений подіями. Маємо надію що наступний рік принесе більше радісних моментів, перемог, досягнень… Вітаємо всіх молодих вчених Дніпропетровської області та України з  новорічними святами. Бажаємо успіхів, натхнення, міцного здоров’я та нових наукових досягнень!!!

Рада молодих вчених

Національної металургійної академії України

Написано: 12:07 | Тегі: | Немає коментарів

Коментарі

EmailEmail
PrintPrint
WP Socializer Aakash Web