HOMINIS MENS DISCENDO ALITUR ET COGITANDO

РАДА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ


ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Новини: ДЕ МІСЦЕ ЖІНОЦТВА У НАУЦІ? (ЗАУВАГИ ДО СВЯТКУВАННЯ ДНЯ ЖІНОК ТА ДІВЧАТ У НАУЦІ В М. ДНІПРО)

_1_14879439722700-492

18 лютого Радою молодих вчених Дніпропетровської області було проведено відзначення міжнародного Дня жінок та дівчат у науці. Захід відбувся в рамках проекту «Жінко, твоє місце…в лабораторії», який був запропонований Валерією Лавренко на конкурс «Молоді вчені-Дніпропетровщині» та здобув підтримку Департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА.

День жінок та дівчат у науці світ відзначає лише вдруге, тому можна стверджувати, що Рада молодих вчених Дніпропетровської області буквально долучилася до творення історичної традиції святкування цього дня. Попри те, що запропонований формат заходу носив експериментальний характер, він припав до душі більшості відвідувачів, які у формах зворотнього зв’язку зазначили доцільність продовження святкування Дня жінок та дівчат у науці у форматі панельних дискусій та дружнього спілкування з колегами. Загалом на заході були присутні 64 представниці та представники наукового середовища.

На святі були представлені результати соціологічних досліджень щодо сприйняття студентами Дніпра викладачок вищих навчальних закладів міста, а також щодо бачення самим науковим середовищам України проблем прихованої гендерної дискримінації. Головним висновком цих досліджень стало твердження про те, що на стартових етапах наукової кар’єри жінок набагато більше, ніж чоловіків, але на етапі завідування кафедрою (відділом) гендерний розрив зводиться практично до 0, а на етапі керування ВНЗ чи НДІ жінки представлені набагато менше, ніж чоловіки. Цей феномен має назву «скляна стеля», він полягає у тому, що правових перепон для здобуття жінкою керівної посади не існує, але існує негативна традиція недопущення жіноцтва до вищих щаблів управління наукою. Також соціологічні дослідження довели, що жінки є набагато більш завантаженими організаційною роботою та роботою зі студентами в порівнянні з чоловіками, що значною мірою відволікає увагу від власне наукової діяльності.

В рамках проекту також відбулося дві панельні дискусії – між викладачками Дніпра, яких запропонували студенти, як педагогів, чий досвід гідний вивчення та наслідування, та між науковицями, які творять обличчя української науки у ЗМІ. На панельних дискусіях підіймалося широке коло питань – від гендерних стереотипів в інженерії та ІТ-сфері до потреби у сповивальних столиках в університетах.

Також в рамках Дня жінок та дівчат у науці було представлено гендерні асоціації в науці, як міста, так і країни – Гендерний клуб Дніпро, Центр гендерної культури (м. Харків), об’єднання жінок в ІТ Women Techmakers Ukraine та IEEE Women in Engineering.

Родзинкою заходу стало пряме включення з членкинею президії Європейської ради аспірантів та молодих вчених Eurodoc Іриною Дегтярьовою та головою робочої групи Eurodoc з питань гендерної рівності Емелінн Лесманн. В ході онлайн-конференції було обговорено питання гендерної політики стосовно науковців у Європі та освітніх програм, спрямованих на підтримку принципу гендерної рівності.

Науковиці Дніпра одноголосно забажали продовження закладеної традиції відзначати День жінок та дівчат у науці і Рада молодих вчених Дніпропетровської області докладатиме зусиль, аби це побажання втілилося в життя.

Написано: 21:06 | Тегі: | Немає коментарів

Коментарі

EmailEmail
PrintPrint
WP Socializer Aakash Web