HOMINIS MENS DISCENDO ALITUR ET COGITANDO

РАДА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ


ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Новини: Базовий тренінг «МОЛОДІЖНИЙ ПРАЦІВНИК» у Дніпрі

Копия DSC_0028

Молоді вчені Дніпропетровщини не втомлюються вдосконалюватися та підвищувати свій рівень компетентності! Не дивлячись на розпал літа та відпусток 19-21 липня троє активістів Ради молодих вчених Дніпропетровської області прийняли участь у цікавому та корисному тренінгу «МОЛОДІЖНИЙ ПРАЦІВНИК», а саме: голова Ради молодих вчених ДНУЗТ ім. акад. В. Лазаряна, к.т.н., доц. Григорій Мозолевич, голова Ради молодих вчених ДВНЗ ПДАБА, к.т.н., с.н.с. Марина Єлісєєва та голова Ради молодих вчених ДРІДУ НАДУ, докторантка Наталя Сорокіна. Серед організаторів заходу були Міністерство молоді та спорту України, Програма розвитку ООН в Україні, Державний інститут сімейної та молодіжної політики, Управління молоді і спорту Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Гостинно прийняла у своїх стінах учасників тренінгу Дніпропетровська обласна бібліотека для молоді ім. Свєтлова. Всього на тренінг за результатами відбору пройшло 25 учасників, серед яких переважна більшість члени громадських організацій та викладачі ВНЗ міста.

Модераторами дніпровського тренінгу «Молодіжний працівник» стали харизматичні сертифіковані тренера даної програми у нашому місті: Владислав Яцук – заст. начальника Управління молоді і спорту ДОДА, Ганна Браткова – голова комісії з соціальних питань та правового захисту (Молодіжна рада Дніпра) та Ольга Шелест – директор Благодійного фонду «Дарим радость».

Всі три дні видалися вкрай насиченими та корисними для слухачів, а водночас і активних учасників тренінгу! Так, першого дня всі хто долучився до заходу змогли систематизувати та узагальнити свої знання стосовно молодіжної політики, поняття молоді, місця молодіжного працівника та ролі молоді у проектах, що проводяться для неї; детально розглянути етапи створення проекту для молоді; скласти дорожню карту міжсекторального підходу до потреб молоді та звісно познайомитися один із одним та навчитися працювати разом у команді над вирішенням практичних завдань тренерів. На другий день учасники дізналися про драбину Харта із розподілом функцій та ступеня залучення молоді до проектів; ознайомилися із структурою Ради Європи та Європейського підходу до молодіжної роботи; розглянули поняття «Громада», місце молодіжних працівників у громаді; оцінили потреби громади та пішли у «поля» з’ясовувати у молоді їх думку щодо вдоволення потреб громади міста Дніпро. Серед основних питань були наступні:

1. Що існує і корисно для проведення літнього часу молоді у нашому місті?

2. Що є і непотрібно?

3. Чого не вистачає для молоді в цьому районі, а воно потрібне?

4. Що не хочеться мати (чого немає і не потрібно)?

Учасники тренінгу розподілилися на чотири команди та обрали собі одну із запропонованих локацій: парк ім. Глоби, Алея пам’яті загиблих героїв Революції Гідності і воїнів АТО; Єкатерининський бульвар та Європейська площа.

Маємо відзначити люб’язність, відкритість до спілкування та готовність витратити свій час молоді нашого міста на опитування. Майже всі охоче йшли на контакт.

Останній день тренінгу розпочався із жвавого обговорення результатів польового опитування, далі всі ознайомилися із поняттям «Компетенція», яка має базуватися на трьох китах: знаннях, навичках та цінностях або відношення, ставлення молодіжного працівника до своєї роботи і детально розглянули «Портфоліо молодіжної роботи Ради Європи». У ході практичних вправ кожен мав змогу запропонувати свою ціннісну складову молодіжної роботи та провести аналіз власних компетенцій як молодіжного працівника.

Цікавою та дещо провокативною в цей день була вправа «Зворотній зв’язок» в ході якої дуети із учасників тренінгу запитувалися один у одного щодо оцінки себе як компетентного молодіжного працівника.

На останок чотири команди із учасників заходу, створені за спільними інтересами та ідеями складали дорожню карту проекту, який вони планують реалізувати найближчим часом. Молоді вчені Дніпропетровщини представили детальний план по проведенню власного тренінгу для молодих вчених із написання проектів на міжнародні гранти у вересні місяці.

Загалом, все навчання проходило жваво та цікаво, модулі тренінгу були насичені інтерактивними іграми, практичними вправами, дискусіями, опитуваннями і навіть міні-спектаклями, в котрих головними акторами стали учасники заходу.

Варто наголосити, що завдяки зусиллям тренерів на тренінгу склалася невимушена та дружня атмосфера, де кожний був рівний та ділився власним досвідом роботи із молоддю і своїми думками стосовно того чи іншого питання! А також відзначити потужність дніпровської команди молодіжних працівників, які є активними та дієвими, повними енергії, готовими вирішувати нагальні проблеми молоді разом із нею, перетворюючи наше місто, нашу країну у більш прогресивну, конкурентоспроможну державу! Дякуємо усім долученим до тренінгу за продуктивні, чудові три дні!!!

 

Написано: 8:19 | | Немає коментарів

Коментарі

EmailEmail
PrintPrint
WP Socializer Aakash Web